Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Miért ijesztik be az embereket...

Miért ijesztik be az embereket az időjárással?

Figyelt kérdés
Hihetetlen, hogy mennyire fel tudják fújni a dolgokat az emberek. Bejelentik, hogy vigyázz, bedurvul az időjárás, jön az ÍTÉLETIDŐ, jégeső, mittudoménmicsoda, erre az történik hogy a 30 fokból lesz 25, felhős lesz az ég és néha rázendít az eső. Miért kell az ilyen természetes dolgokat úgy bejelenteni, mintha legalábbis a világvége közelegne? Ezen csak én húzom fel magam ennyire? :D 50 éve, 100 éve is volt olyan, hogy a nyár közepén jött néhány hidegfront, ez nem újkeletű dolog, nem értem hogy egy kis esőből és pár nap hűvös időből miért kell ekkora ügyet csinálni. Megszokhatták volna már hogy az eső nyáron is esik.

2014. júl. 22. 23:19
 1/6 anonim ***** válasza:
52%
Média manipulációja. Félj, félj, félj, támad, rabol, ül, halottak, félj, félj, riadó...
2014. júl. 22. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
2014. júl. 22. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
2014. júl. 22. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nagy általánosságban teljesen egyetértenék veled, mert a média annyira felfújja már az előrejelzéseket, hogy azt sem lehet néha tudni, hogy mire kell számítani. Most viszont szerintem más a helyzet: a tegnapi nap folyamán sok helyen egy havi csapadék hullott, ami azért nem szokványos! Itt most a csapadék mennyisége volt különleges, nem a hőmérséklet, jég vagy szél!
2014. júl. 23. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 meteorologus8 válasza:
100%

Volt a közelmúltban néhány eset, ami szintén nem volt rendkívüli, mégis súlyos károkat okozott (márc. 15., viharok a Kékszalagon, fesztiválokra lecsapó zivatarok, stb). Ezeknél éppen mi, meteorológusok mondtuk azt, hogy de hát ilyesmi évente többször történik, jól előre volt jelezve, vajon miért érte váratlanul az embereket. Mégis kaptunk hideget-meleget, hogy miért nem szóltunk (értsd: a honlapra kitett előrejelzésen kívül miért nem csöngettünk be mindenkihez, hogy vigyázz, fújni fog a szél).



Ahogy Te is észrevetted, történt egy éles változás a meteorológiai kommunikációban, és mostmár nem csak a rendkívüli időjárást, hanem a nem rendkívüli, de potenciálisan veszélyes időjárást is nagydobra veri a média. Ez szándékosan van így, elsősorban a tavalyi március 15. következménye. Akkor pont azt kérte leginkább számon a közvélemény, hogy aki "éppen nem nézett" időjárás-jelentést, nem kapott elég információt a várható veszélyekről. Hát most kap.


Hidd el, engem is pont ugyanannyira idegesít, hogy minden jöttment viharból és ciklonból patáliát kell csapni, de látod, még ez sem elég, két hete is tucatjával kellett menteni a vitorlásokat a Balatonból, pedig az aztán tényleg semmi rendkívüli nem volt.


Jó lenne, ha az emberek eldöntenék végre, mit akarnak, mert az az érzésem, hogy ha szólunk, akkor az a baj, ha meg nem szólunk, akkor az a baj.

2014. júl. 23. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Szerintem már sikerült átesni a ló túloldalára! Ez a riasztási rendszer már túlzó. Más kérdés, hogy az emberek csak fél füllel hallgatják az időjárás előrejelzést és ebből nagyon sok félreértés adódik. Sajnos az átlagember képtelen értelmezni egy előrejelzést és ez baj! Persze a reklamáláshoz mindenki ért...
2014. júl. 26. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!