Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Bárhogy próbáltam, nem sikerül...

Bárhogy próbáltam, nem sikerült kivágnom ezt a mintát! Valaki ki tudná nekem vágni a mintát? A szöveget nem muszály. (a minta lent)

Figyelt kérdés
[link]

2014. júl. 24. 16:27
 1/5 anonim ***** válasza:
90%
Nem teljesen tiszta, hogy mit is szeretnél.
2014. júl. 24. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
ugye van az a kép, amit küldtem. Na és abba van egy olyan, hogy az "Anime fanok" felirat felett van egy minta. És azt szeretném, ha kivágná valaki Gimp 2-vel, vagy akármivel.
2014. júl. 25. 09:34
 3/5 anonim ***** válasza:
90%
Még mindig nem tudom, mit szeretnél. Egy rossz minőségű képet mutogatsz. Lézer vágóval kell kivágni valamiből? Vagy mit?
2014. júl. 25. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Nézd, ha nem érted,(amit nem is csodálok, mert érteni csak ésszel lehet, ami neked, ahogy elnézem az írásodat nem igen van)nem kell rá válaszolni.
2014. júl. 26. 12:26
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Kedves kérdező. Megírtam neked, mihez értek.

Ilyen kérdésre tudok válaszolni:

A linkelt rajzhoz hasonló grafikára lenne szükségem, melyet ... célra szeretnék felhasználni. Magamról annyit, hogy soha nem foglalkoztam ilyennel/kezdő felhasználója vagyok/jól ismerem a ... programot. Eddig ezzel és ezzel a módszerrel próbálkoztam, de sajnos nem a kívánt eredményt értem el.


Nos, az a helyzet, ha durcáskodsz, ha nem akkor is ez egy nagyon rossz minőségű ábra. Nem tiszta, hogy a két vonal is az ábrához tartozik-e, vagy az nem kell.

Ha kivágás alatt azt érted, hogy a fehér háttér legyen átlátszó, a Photoshopban ez az legegyszerűbb - ám gagyi - megoldás:


1. Teljesen gagyi megoldás


- Ha ez egy indexed color kép (már nem elérhető a linken, nem tudom megnézni), akkor mentsd el újra gif-ként, legyen átlátszó, a a fehéret ad meg neki átlátszónak.

(Felteszem, most nem az.)


vagy


2. Gagyi megoldás


- Ha indexed color a kép, alakítsd át grayscale-re vagy rgb-re, vagy cmyk-ra (felhasználási céltól függően).

- Alakítsd a hátteret réteggé

- Jelöld ki varázspálcával

- üsd ki

- mentsd el átlátszó gif, png, tiff vagy psd formátumba (felhasznlási céltól függően)


3. ahogy én tenném

- nyiss egy új dokumentumot egy vektorgrafikus programban (pl. Adobe Illustrator, Corel Draw)

- helyezd el az ábrát mankóként, húzd fel jó nagyra, rögzítsd le

- a két betűt írd be szövegként (halványan emlékszem rá, talán Zapf Chancerry, de nem biztos)

- a két "narancsszeletet" rajzold ellipszis eszköz használatával. (Rajzolsz egy kört, majd egy másikat. Ha megfelelő a pozíciója, akkor az egyik kört kivonod a másikból)

- eldobod a segítségül beemelt eredeti rajzot

- mentsd vagy exportáld ki a megfelelő formátumban


A vektoros ábrának az az előnye, hogy minőségromlás nélkül méretezhető. Ha csak a mutatott ábrát használod, nem rajzolod meg, az mindig ilyen lépcsős szélű vacak marad.

Ha a kivágáson valóban azt érted, amit kérdeztem, tehát vágógéppel kell kivágni fóliából, ahhoz nem is jó más, mint a vektoros.


Tessék, most már mindent tudsz.

2014. júl. 26. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!