Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Grimm. Mért ennyire béna a...

Grimm. Mért ennyire béna a magyar szinkron?

Figyelt kérdés
még amikor újonan jelentek a grimm részek akkor csak felirattal lehetett lézni. most meg láttam pár részt magyarul, és habár elég régen (amennyire régen lehet egy kb mostani sorozatot) néztem meg angolul azért azt meg tudom mondani hogy az eredetihez képest nagyon gagyi a szinkron. (nem csak az a baj hogy a szinkronszínészek mindent ugyanazzal a hangsúllyal mondanak hanem maga a fordítás sem lett túl jó)

2014. júl. 25. 00:12
 1/4 anonim ***** válasza:
Az a helyzet h itt nálunk sajnos a grimm meséknek nincs igazán "piaca" és nem lehet jó szinkron színészeket megfelelően pénzelni , így inkább kevésbé híres, amatőr szinkronszínészeket kérnek fől, akik kevés pénzért is dolgoznak. Ellenkező esetben, szóval ha a sorozat híres lenne "majdnem mindenhol" akkor itt is befolyna annyi pénz, hogy megérné profi szinkron színészek munkáit igénybe venni. A feliratozásnál ha szó szerint irnák le amit mondanának, akkor elég keszekusza mondatok lennének mert a magyaroknál másképpen hangozna mint az angoloknál, vagyis jelentésileg....ezt az utóbbit nem tudom másképpen megfogalmazni......
2014. júl. 25. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
az oké hogy a grimm mesék nem népszerűek de ennek igazából csak egy nagyon kicsi köze van hozzájuk (főleg a gyerekek számára átírt, megszépített változathoz, amit mindenki ismer)
2014. júl. 25. 12:37
 3/4 anonim válasza:
a grimm sorozatra gondolsz? mert ha igen ott tényleg béne a magyar szinkron. én feliratosan nézem mivel egyszerüen kilyukad a dobhártyám a szinkrontól.
2014. júl. 25. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
ja. arra gondolok. borzalmas.
2014. júl. 28. 23:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!