Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Németországban tervezett...

Németországban tervezett munkavállalás esetén milyen új szakmát érdemes tanulni? Részletesebben lent. A későbbi válaszokat is szívesen veszem. Bocs a terjedelem miatt. Őszinte köszönet azoknak, akik hajlandóak végigolvasni és reagálni rá. 29N

Figyelt kérdés

A fenti téma mindig érdekelt, de túl komplikáltnak tartottam, azonban egy ideje komolyan gondolkodom rajta részben a munkahelyem kapcsán is. Nem arról van szó, hogy holnap csomagolok és megyek. Elvileg van némi időm. Hogy mennyi azt azonban nem tudom, talán 1-2, ha szerencsém van, akkor 3 év. Tehát elvileg beleférne egy új szakma, ezért szeretném tudni elsősorban ott élő magyaroktól, hogy mit érdemes választani? Mire van valós kereslet? Illetve mi az, amit szerintük még tenniük kellett volna kiutazás előtt, csak nem gondoltak rá (utólag könnyű okosnak lenni – tartja ugye a mondás). Jelenleg csak középfokúm van németből és már sokat felejtettem, ezért nyilván az ismétléssel kell kezdeni.

Olyan dolgok is érdekelnének, hogy a bruttó bérből mennyi a nettó, mi az átlagfizetés, kb. milyen szintű nyelvtudás kell a különböző általatok végzett munkákhoz, ki milyen nyelvtudással ment ki, illetve az állampolgárság kérdése. Minden olyan, amit a kinti léthez tudni kell, illetve érdemes. Rezsiköltségek (mennyibe kerül a víz, gáz, villany, tv, internet, szemétdíj), egészségügyi költségek. Helyi-helyközi tömegközlekedési hálózat és annak díjai. Mennyibe kerül maga a költözködés. Mi számít jó pontnak az ottani munkáltatók szemében? Mennyire hátrány, hogy nőként kezdenék bele. Mennyire vagytok megbecsülve?

Mire elég egy ottani átlagos fizetés? Mennyiért lehet normális másfél vagy kétszobás lakást bérelni, illetve mennyiért lehet lakást/házat vásárolni (pl. egy kisebb városban, ami jó helyen van, de a nagyobb városok is elérhetőek 1-1,5 órán belül). Melyik régiót célszerű megcélozni munka, lakhatás, és biztonsági szempontból. Az albérleti szerződések legálisak, vagy úgy működik, mint nálunk, hogy „csak úgy vagyunk nem hivatalosan”? Hol lehet németországi munkák után nézelődni (az átverős honlapokat valahogy kihagynám)? Ott élő, dolgozó magyarok! Tapasztalatok? Ti hogy kezdtétek (mi ösztönzött, milyen szintű nyelvtudással vágtatok neki, a munkakeresés időszakára is kíváncsi lennék, mit dolgoztok)? Ősszel kezdődnek a sulik, szóval örülnék a mielőbbi válaszoknak.

Gazdasági főiskolát végeztem, méghozzá egy jó nevű helyen, azonban nem mentem vele sokra, sehova sem kellett egy kezdő, szóval azt nyilván nem viszem tovább. A munkahelyemen adminisztratív munkaköröm van, azonban nincs mit szépíteni valójában egy utolsó csicska vagyok. Mégsem panaszkodom, mert úgysincs értelme, a fizetésem meg viszonylag tűrhető és tudom, hogy sok ember kevesebből kénytelen megélni. Ez van, ezt kell csinálni. Azonban komoly átszervezések várhatóak a cégnél (nagyvállalatról van szó), amely pont a mi területünket érinti leginkább, lassan már érzékelhetőek a változások és senki(?) nem tudja mi lesz a vége, de nem feltétlenül happy end. Viszont nálunk általában soha nem úgy mennek a dolgok, ahogy kellene, ezért tippeltem be az 1-3 évet. Nem ment el az eszem, nyilván nem adom fel a biztosat (?), a bizonytalanért, de előbb vagy utóbb elküldenek, vagy egy sokkal rosszabbul fizetett beosztásba helyeznek (kb. ez a két lehetőség várható). Keveseknek adatik meg, hogy előre tudják mi várható, ezért szeretném maximálisan kihasználni a rendelkezésemre álló időt.

Sajnos az itteni helyzet miatt nem alaptalan azt feltételezni, hogy az ember megfelelő felkészüléssel és motivációval lassan előbb talál egy normális állást külföldön, mint itthon.


Első nekifutásra valami egészségügyis dologra gondoltam, ez volt, ami még anno érdekelt a gazdasági téma mellett. De azon belül mi? Mindenkinek előre köszönöm a véleményét, hozzászólását. Aki később téved ide, az is nyugodtan írjon, mivel hosszabb átfutású a dolog és lehet, hogy más is hasznát veszi. A valós információkat tartalmazó honlapok is érdekelnek.



2014. júl. 28. 12:09
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!