Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Miért van az, hogy gyakrabban...

Miért van az, hogy gyakrabban jár vissza a rúd arra, aki dolgozik?

Figyelt kérdés

Középsuliban kaptunk nyárra házit, amit én már júniusban elkezdtem. Jól ismerem az osztálytársaimat, az osztály 98%-a augusztus közepéig el se kezdi, csak ünnepel, szórakozik, kikapcsolódik.


Nekem elment a nyaram erre a házira, mert 4x is előröl kezdtem és már úgy voltam vele, hogy 5-re is előröl kezdem, hátha akkor jobban járok, DE már elkészítettem a feladat 33%-át, ezért úgy döntöttem, hogy csalni fogok egy kicsit, ennyit megérdemlek, ha már a többiek eddig fülük botját sem mozdították.


Most eszmélek rá arra, hogy, ha előröl kezdtem volna megint ötödikre is, akkor jó lett volna a taktikám. Most már hiába, csalnom kell, hogy elkészüljön. A feladatom jelenleg 60%-ánál tartok és már nincs erőm előröl kezdeni.


Ebben akkor mi az igazság? Van még 3 hetem a szünetből, amit a házira tudok szánni, de akkor TALÁN tökéletes munkát adok át. A többiek pedig semmit sem csináltak egész szünetben, és amikor átadják a munkát látszik rajta, hogy egy amatőr, összecsapott valami, mégis megússzák egy figyelmeztetéssel.


Gyakran járok versenyre és kitűnő tanuló vagyok, ezért nagyobb a nyomás rajtam, mivel nekem kevésbé néznek el egy-két hibát. Miért van az, hogy az egész nyaramat szorgalmasan a házi feladattal töltöttem, és egy kis figyelmetlenség miatt (ez a személyiségemhez tartozik) megszívom, amikor mások a kisujjukat sem mozdították még. Ezzel az erővel maszek munkát is csinálhattam volna, akkor legalább lett volna értelme.


A kérdésem az, hogy most mihez kezdjek? Fejezzem be így, elcsaltan, "összecsapottan" a munkámat, és siránkozzak, hogy egész nyaramat elvette, miközben a tanáraim az én hátamon vágják a vesszőt, mert "többet vártak tőlem"?


Amint mondtam, kicsit figyelmetlen vagyok, de annál inkább szorgalmas, és előröl is kezdeném, ha biztos lennék benne, hogy 3 hét elég a feladat elvégzéséhez. Persze én már rájöttem a taktikára, ami felette az időmet, és a többiek majd hozzám fordulnak, hogy mondjam már el, milyen módon dolgozzanak, hogy jó legyen. Így ők átadnak egy remek munkát, míg nekem idő hiányában lesz egy összecsapott limlomom.


2014. aug. 2. 18:45
 1/1 anonim ***** válasza:
Ha az idöt ami rament a kerdesed megirasara a hazi feladatodra forditottad volna mar 65%kesz lenne...
2014. aug. 9. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!