Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » A gimnáziumban második idegen...

A gimnáziumban második idegen nyelvet kell választanom. Szerintetek melyiket?

Figyelt kérdés
Nyolc osztályos gimnáziumba járok és most megyek hetedik osztályba és kaptam egy levelet ami szerint választanom kell egy második idegen nyelvet.Négy választási lehetőség van:német,latin,francia és spanyol.Nem tudom,hogy angol után melyiket lenne érdemes választani.A lap beküldésének határideje augusztus 8.-a.Szerintetek melyiket válasszam?

2014. aug. 6. 16:19
 1/3 Démonka9999 válasza:
Szerintem ne hasonlítsd az angolhoz. Én is tanulok angolt és németet is. Személy szerint, nem szeretem a németet és szívesebben tanulnék franciát vagy esetleg spanyolt, de inkább a francia. A latint nem ajánlom. Azt is tanultam egy évet, de nehéz és unalmas. Amúgyis többre mész a másik nyelvekkel, mint a latinnal :)
2014. aug. 6. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

*szívesebben tanulnék franciát vagy esetleg spanyolt, de inkább a francia.*

francia, ez volna a jó, a jobb döntésed, de te tudod;)

2014. aug. 6. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Az angolnál mindegyik jóval nehezebb, ebből a szempontból teljesen mindegy, melyiket választod. Válaszd azt, amelyik tetszik. A felsorolt nyelvek közül a spanyollal boldogulnál talán a legjobban, mert annak viszonylag könnyű a kiejtése és az írása (de nyelvtanilag nem könnyebb a franciánál és a németnél).
2014. aug. 6. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!