Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Gimnáziumban milyen nyelvet...

Gimnáziumban milyen nyelvet ajánlanátok az angol mellett?

Figyelt kérdés
Majd szeretnék elhelyezkedni a turizmus-vendéglátás szakon. Lehetőleg gimibe fogok jutni, ott kell egy másik nyelv az angol mellett. A német és a francia kilőve, szörnyen nehéz mindkettő (nekem). Milyen nyelv lenne az ideális? Egy ismert nyelvet szeretnék.

2013. máj. 16. 21:03
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Pedig a német lenne a legjobb.Ha angolt és németet is tudod akkor már mondhatni jó helyzetben vagy, mert egy jó munkahelyhez ez már kell.Franciával meg olasszal meg spanyollal meg ilyenekkel nagyon nem fogsz tudni elhelyezkedni.Szerintem próbáld meg a németet.Lehet hogy nehéz,de megéri.
2013. máj. 16. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Ha itt Európában akarsz elhelyezkedni akkor a Német a legfontosabb. Idehaza nálunk rengeteg német turista van és meg kell őket értened sajnos, és nem egy európai országban beszélik ezt a nyelvet, szóval kénytelen leszel a némettel megbarátkozni.

Oroszul is még érdemes tanulni, ha esetleg oda kitudsz jutni, de az sajnos nagyon nehéz mert ott az írásukat is el kell sajátítanod, meg sokan mondták hogy nehéz a kiejtése, de a nyelvtan része viszont nem olyan veszélyes.

Esetleg még a Spanyolt is megpróbálhatod, de azzal maximum olyan helyeken tudsz elhelyezkedni ahol beszélik a nyelvet.

2013. máj. 16. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Marad még a spanyol
2013. máj. 17. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Még mit lehet abban az iskolában tanulni?
2013. máj. 17. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Nem olyan nehéz a francia sem, meg a német sem

egyébként

2013. máj. 17. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Szerintem nem nehéz a német. Van amit be kell magolni, de idővel úgyis megjegyzed, a nyelvtana meg szerintem nem olyan bonyolult/elvont, mint sok másik nyelvé.
2013. máj. 17. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Mindenképpen német,ugyanis egy nyelvcsaládba tartozik az angollal.Meglásd nem olyan nehéz,csak egy kicsit bele kell jönni :)
2013. máj. 17. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat :)

marad a német vagy a spanyol

2013. máj. 17. 14:12
 9/13 anonim válasza:
orosz
2013. máj. 17. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 Tarnóc Dániel válasza:

spanyol amerikában 45% mexico és dél amerika

én oroszt fogok tanulni.

2013. máj. 17. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!