Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Hány éves kortól lehet venni...

Hány éves kortól lehet venni gáz spray-t fegyver és vadászboltokba?

Figyelt kérdés

Kis fajtára gáz spray-re gondoltam!

Mennyibe kerül?



2014. aug. 8. 16:10
 1/9 anonim ***** válasza:
48%
Felnőtt léphet csak be ilyen üzletekbe, 18 év alatt nem vásárolható ilyen. Roppant célszerű eszköz, ha az ember azt akarja, hogy támadás esetén megkönnyítse az ellenfél dolgát. Ára nagyon változó.
2014. aug. 8. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 kovpet ***** válasza:
Előző, mire alapozod ezen állításod? Csak mert Magyarországon NINCS korhatára sem a gázspray, sem a gázpisztoly megvásárlásának. A gázpisztoly viselése 18 év a határ ugyan, de a tartása szabad.
2014. aug. 8. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
43%

1: Mi ez a butaság?


Bárki bemehet fegyverboltba és bárki vehet gázsprayt korhatártól függetlenül.


Én voltam már 7-8 évesen is fegyverboltban kb. 15 évvel ezelőtt felnőttel, úgy, hogy töltetlen pisztolyokat adtak a kezembe és vettünk nekem egy nagy vadásztőrt, mert akkor azok érdekeltek. 15-16 éves koromtól pedig mindig hordok magammal gázsprayt, amiket egyedül vettem meg mindig különböző fegyverboltokban. Ezen 2-3 év alatt sosem volt gond azzal, hogy ne mehettem volna be egy fegyverboltba, vagy ne adtak volna el nekem gázsprayt, csak mert nem vagyok 18 éves.


Bárki vehet gázsprayt, kést, bicskát, boxert, viperát, stb.-t korhatár nélkül. Úgy tudom még a gázpisztolyt is odaadják 18 éven alulinak, mert az sincs korhatárhoz kötve. (Más kérdés, hogy talán lehetne. De nincs most és ez a lényeg.)

2014. aug. 9. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Felnőtt kísérővel minden további nélkül beléphetsz a fegyverboltba, azonban gázspray-t nem vásárolhatsz és nem is tarthatsz magadnál 18 éves kor alatt.
2014. aug. 28. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 kovpet ***** válasza:

Továbbra is várnám a jogszabályi hivatkozást.

Kinyilatkoztatni persze lehet ilyet, csak a jogi háttér nincs meg.

2014. aug. 28. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Azzal feltételezem tisztában vagy, hogy nem felnőttkorú személyért a szülő, nagyszülő, kijelölt gyám, vagy egyéb felnőttkorú személy vállal felelősséget jogi értelemben is. Ez a tény már önmagában kizárja, hogy fiatalkorú személy fegyvert, vagy más egyéb önvédelmi eszközt vásároljon és tartson magánál jogszerűen. Tehát értem én, hogy te jogszabályi hivatkozást vársz, de ha tényleg erre van szükséged, megteheted magad is, amire mást kérsz. Nevezetesen, hogy utána nézel.
2014. aug. 29. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 kovpet ***** válasza:

Ez a követheztetés nem helytálló.

Ha valaki nem nagykorú, az közel sem jelenti azt, hogy nincs semmihez joga. Amihez nincs, az explicite meg van tiltva, lásd dohányboltok, alkohol vásárlás, stb.

Jogszabályt nem tudok mutatni, mert demokrácia van,m mindentn szabad, ami nincs tiltva.

Namost, ez nincs tiltva, legalábbis én nem tudok rá jogszabályt, pedig sokat olvasgatom a vonatkozókat.

Te állítod, hogy tilos. Akkor igazold is ezt az állításod.

A Fegyvertörvényben sincs és a KKV-rendeletben sem, ez biztos. Hol van?

2014. aug. 31. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
3. válaszolónak :Ne röhögtess már viperát,boxert legálisan NEM lehet venni.
2017. júl. 18. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

Gázpisztoly viselési engedély     

            
2004. szeptember 6.-ig (a 253/2004 korm. rendelet hatályba lépése) csak egy rendkívül bonyolult, és nagyon drága engedélyezési eljárással lehetett gáz-riasztó fegyvert megszerezni és tartani Magyarországon. Ez az engedély viselésre is lehetőséget adott. Az új jogszabály kettéválasztotta a gáz-riasztó fegyver tartását és viselését. A megszerzés és tartás mindenfajta életkori és egyéb megkötés nélkül TELJESEN SZABAD lett. A viselés esetében azonban fenntartották az engedélyhez kötöttséget.

Az engedélyezés szabályait, némi szövegmódosítással, 2009-ben, a Kormány-rendeletből "átemelték" a magasabbrendű jogszabálynak számító Fegyvertörvénybe.

2018. okt. 7. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!