Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Szerintetek lehet benne realitás?

Szerintetek lehet benne realitás?

Figyelt kérdés
Én úgy gondolom ,hogy nincs olyan ,hogy idő mármint anyag csak a dolgok folyamatos változása mert ha végülis meg áll minden az atomokig akkor nem történik semmi tehát meg állt az "idő". Lehet ,hogy hülyeség ez csak úgy felmerült bennem.

2014. aug. 10. 15:42
 1/7 anonim ***** válasza:
Ezt a részét: "mert ha végül is megáll minden az atomokig akkor nem történik semmi tehát megállt az "idő"." nem értem rendesen, hogy mit akarsz kifejezni, de amit előtte írtál, az persze, hogy igaz. Az idő, az nem egy "anyag", csak folyamatos változások. Illetve konkrétan azért "találta ki" az ember az idő számítását, hogy legyen mihez viszonyítani.
2014. aug. 10. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Pontosabban, hogy legyen mihez viszonyítani, és mi szerint élni, mihez igazítani az életünket.


És ha mélyebbre ásunk, ott van például a Bergson-féle időelmélet is, mely szerint van külön objektív és szubjektív idő. Az objektív az az, amelyet "mérünk", például egy óra, egy hónap, stb. A szubjektív pedig az, amelyet mi magunkban élünk meg, ahogy érezzük az idő múlását. Például bizonyos helyzetekben lassan telik számunkra az idő - mondjuk ha unatkozunk - , máskor meg baromi gyorsnak tűnik - pl. ha jól szórakozunk.

2014. aug. 10. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat . Viszont akkor miért egy dimenzióként tartják számon az időt ? Egyébként csak azt akartam kifejezni ,hogy minden megáll tehát nem mozog.
2014. aug. 10. 16:06
 4/7 anonim ***** válasza:

Hát igen, olyan nincs, hogy az idő "megáll".

Amúgy a másik kérdésre meg csak annyit tudok mondani, hogy talán azért, mert az idő végül is a "múlandóság/elmúlás dimenziója". Nem megfogható dolog.

De ha már itt tartunk, a fényév is nagyon érdekes. Tehát ha valakit "kiraknának" az űrbe és X idő múlva térne vissza a Földre, ő lehet, hogy alig öregedett éveket, de a gyerekei már meghaltak vénségükre.

2014. aug. 10. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Na jó, ezt a fényéves dolgot eléggé "leslankítva", egyszerűen írtam le, de a lényeg benne van. :D


Amúgy kérdező, te filozófiát tanulsz? :D

2014. aug. 10. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Nem tanulok filozófiát csak szeretek filozofalni .Annyira érdekelnek az ilyen dolgok .
2014. aug. 10. 17:44
 7/7 anonim ***** válasza:
Igen, engem is nagyon. :) Ha gondolod, írhatsz privátban.
2014. aug. 10. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!