Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Most leszek középiskolás és...

Most leszek középiskolás és miket kellene vennem? (füzetek:nagy\kicsi. Stb. , meg hogy kell-e egyátalán technika felszerelést, toll, ceruza:szines /grafit. Stbstb)

Figyelt kérdés
Köszi a segítségetek előre is!

2014. aug. 11. 10:16
 1/6 anonim ***** válasza:
Az iskolában kérdezzétek meg, hogy van-e valami speciális igény.
2014. aug. 11. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Nos én mikor a 9. osztályt kezdtem (6 éve), akkor minden tárgyhoz nagy füzetet vettünk anyámmal, és jól is tettük. Kis füzetet egyedül matekra kellett, de csak a TZ-kre (majdnem ZH-t írtam).


Persze, kell ugye a szokásos cucc ami nyolcadikba is kellett, tehát toll, füzet, könyv, számológép, körző vonalzó stb. Meg ugye majd a rajztanár elmondja h mit akar tőletek külön, hogyha lesz rajzod egyáltalán, nem tudom milyen szakra mész.

2014. aug. 11. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:

Füzetek:

A/4-es spirálfüzetek simán kellenek, a többi betelik egy hónap alatt.

Ha az egyik tanárod, azt mondja az ő órájára kicsi is elég, nem baj, amit vettél, megmarad jövőre. Első körben én az A/4-es spirált javaslom, csak ne írd rá az osztályt, tantárgyat, majd csak akkor, ha már tuti, hogy olyan füzet kell. Lehet venni 89 Ft-ért a Tesco-ban, bár nekem azért azok egy kicsit túl snasszak, a szépekért meg pofátlanul elkérnek 800-1200 forintokat. Ha érdekel én hogyan oldom meg, szívesen leírom, de nem untatlak vele feleslegesen :)


Technika/rajz:

Az sem biztos, hogy lesz technikád, rajzod, ha 5 éves képzésen vagy, elsőben ki van zárva. De ha mégis, a tanár el fogja mondani az első órán, jegyzetelj majd :)


Az én tolltartómban ezek vannak:

- Egy nagyon szépen fogó Pax toll (Esszékhez, dogákhoz, beadandókhoz.)[Ebben év közben kb. 2-szer kell majd új betétet venni.]

- 3 db kék Signetta toll

- 2 db piros Signetta toll

- 2 db zöld Signetta toll

- 2 db fekete Signetta toll

- 3 db háromszög alakú Faber-Castell grafitceruza

- 16 db különböző színű Stabilo tűfilc (Sokak szerint felesleges, de az én jegyzeteim, vázlataim mindig színesek, mert így könnyebben tudom memorizálni a dolgokat, nem olcsó buli (2.200 Ft), de Nekem megéri.)

- 1 db Pritt rolleres hibajavító (Csak füzetben használom; dogában nem lehet, beadandónál nem szeretik, inkább a megszokott "zárójel és egyszer áthúzott" módszert preferálják, szóval erre költeni felesleges, ha téged nem zavarnak a jegyzeteidben az áthúzások.)

- 1 db átlátszó, 15 cm-es vonalzó

- 1 db elefántos radír (Fogalmam sincs, hogy mi a márka neve.)


Remélem tudtam segíteni. Bármilyen kérdésed van, írj nyugodtan akár privátot is. :)


16/L

2014. aug. 12. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Ömm érdekelne te hogy oldod meg ezt a füzetes témát!És; oké írok ha kérdesem lenne!:P
2014. aug. 17. 17:31
 5/6 anonim válasza:

Papírboltban lehet venni négyzetrácsos illetve vonalas lapokat, meg ugye ott van a sima nyomtatópapír. 50 darabos kiszerelésben árulják, 200 Ft/cs áron.

Én azokat szoktam venni, meg hozzá spirált, fedőfóliát (van ilyen direkt spirálhoz), meg magamnak photoshoppolok borítót, de ez akár lehet színes lap is, vagy a netről leszedett kép, vagy csak egy üres lap, amit telerajzolsz/írsz idézetekkel. Nekünk van spirálozógépünk, de ha nincs, nektek, sok nyomdában is vállalják.

Nekem idén 500 lap kellett, szorozd be, 2000 Ft a lapok, plusz kb. egy 1000-es a spirálokra és a védőfóliára, ez így 3000 Ft. Nekem ebből 11 füzet jött ki úgy, hogy nem egyenlően vannak elosztva alapok. Pl.: angolból kell 100 is, de infóra elég 15 is. Különböző mérető spirálok vannak, ki kell tapasztalni, de ha nyomdában csinálod, akkor azt nem kell venned ők adják, szerintem még a fóliát is és csak borítólapról kell gondoskodnod, meg ugye a füzetlapokat vinned.

3000/11=272. Te 270 forintért hol kapsz szép spirálfüzetet? Sehol. Max a sima kék, piros, sárga, zöldet, a Tescoban, 89 forintért... de azért én szeretek egy kicsit szebből tanulni.


Én így oldom meg. Debreceni vagyok, ha te is vagy a közelben élsz, javaslom a Csokonai színház melletti Internet Copy nyomtatót ;)

2014. aug. 18. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszi a segítséget és mult hétvégén voltam Debrecenben (:P) de nem arra fele lakom. :)
2014. aug. 26. 21:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!