Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Ki lehet tenni a lakásból...

ThiriZoli kérdése:

Ki lehet tenni a lakásból azt, aki be van jelentve, de semmi köze a lakáshoz?

Figyelt kérdés
Tulajdonos és a haszonélvező is én vagyok. Bent lakik a nagybátyjám, akivel megállapodtunk szóban, hogy ott lakhat, cserébe fizeti a rezsit. Eladtam a lakást. Semmilyen jogcímen nincs köze a lakáshoz, max.annyi, hogy be van jelentve. Okozhat-e nekem gondot kirakni a lakásból, ha nem akarja önként elhagyni azt?
2014. aug. 12. 09:46
 1/3 anonim ***** válasza:

Ha eladtad a lakást, akkor nyilván neki is mennie kell, az új lakástulajdonosok tuti nem fogják engedni, hogy ott aludjon.

Ha a szép szóból nem ért, akkor lehet menni a rendőrségre, hogy idegen házban lakik, amihez semmi köze.

Egyébként az új tulajdonosok nem panaszkodnak?

2014. aug. 12. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Hogy lehetsz egyszerre tulajdonos és haszonélvező?

Amúgy szerintem az új tulaj majd kirakja, ha nem akar önként menni, hív néhány barátot, akik majd megkérik, hogy távozzon, aztán zárcsere. Gondolom, ki kell majd jelenteni, bár ezt nem tudom, hogy tulajdonosváltásnál ez hogy működik.

2014. aug. 12. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Trafó1 ***** válasza:
Van kényszer kijelentésre is mód az önkormányzatnál.
2014. aug. 12. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!