Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mi a férfiak által használatos...

Mi a férfiak által használatos pénztárca pontos megnevezése (persze a pénztárcán kívül)?

Figyelt kérdés
Bőrből készült pénztárca, de csak pénz tárolására alkalmas. Bankártya, névkártya, iratok, stb. , nem tárolható benne. Kb.20 cm széles és 10 cm magas / egy papírpénz mérete /. Kihajtva lehet a papírpénzt beletenni, amit középen egy csiptető rögzít. Ha behajtom a tárcát, akkor az elülső felén van egy kis zseb, ahol az aprópénzt lehet tárolni.
2008. aug. 6. 10:37
 1/10 anonim ***** válasza:
Brifko. Másik neve azt hiszem pincértárca.
2008. aug. 6. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem te a briftárcára gondolsz! :) Vagy egyesek szerint briftasni... Bár ez elég érdekes megnevezés. Maradj a briftárcánál.
2008. aug. 6. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, de azt hiszem más az, amit tudni szeretnék. Ebben nincs retesz egy darab sem. Egy sima bőr darabot kell elképzelni, ami kinyitott állapotban akkor, mint mondjuk egy ezres. A közepén be lehet hajtani, úgy mintha egy ezrest hajtanánk ketté. Ahol behajlik középen, ott van egy erősebb fém darab, ami hozzászorítja a bőrhöz a papírpénzt...:)
2008. aug. 6. 11:58
 4/10 A kérdező kommentje:
Bocsi! Nem ketté, hanem félbe..:)
2008. aug. 6. 12:00
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Tudom melyik pénztárcára gondolsz és valahogy így nézhet ki:Bőr és ha kinyitod tényleg akkora mint egy papirpénz.De a belsejében egy fém csiptető van.Ha a fém csiptetőt felemeled akkor alá rakhatod a papír pénzt.Szerintem te erre gondolsz.Szaknevét énsem tudom,hogy hogy hívják azt a fajtát.De ha van nagypapád ő biztos tudja,mert ők használták ezt a fajtát.
2008. aug. 6. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Igen, egyre gondolunk! :) Sőt, én ilyet használok, nagyon szeretem, csak a bőr egy picit megviselt lett az évek alatt, és szeretnék egy másikat venni..
2008. aug. 6. 12:51
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Hát nem tud kapnifogsz-e ilyet,de ha Pesti vagy akkor próbáld meg a Váci utcában az Antikváriumban ott a legrégebbi dologtól minden van.És ha szerencséd van akkor rátalálsz egyre.De néz meg a www.vatera.hu keress rá ott is.Nagyon jó dolgok szoktak lenni ott is.Sok sikert a kereséshez!
2008. aug. 6. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm az infót, a kutatás tovább folyik! :)
2008. aug. 6. 19:26
 9/10 anonim ***** válasza:
A brifkot én is hallottam már. De a nagyszüleim erszénynek vagy bukszának hívják:)
2008. aug. 8. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Nos, ha nehezen is, de sikerült kiderítenem a keresett megnevezést: Dollártárca!


Köszönöm a segítséget mindenkinek! :)

2008. dec. 9. 21:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!