Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Facebook-on szeretnék árulni,...

MeLittaa kérdése:

Facebook-on szeretnék árulni, ezt ugye nem büntetik (bővebben lent)?

Figyelt kérdés
Szóval, láttam már hogy facebookon árulnak csoportokba, vagy oldalakon és annyinak utána is jártam hogy a saját dolgaim eladni nem gond, de ha valamit megvennék és eladnám azért adóznom kéne.. és mivan azzal ha én amit készítek itthon azt adom el ( pl ékszereket) ? :/

2014. aug. 15. 23:11
 1/2 anonim ***** válasza:
60%
Van egy összeghatár, amely alatt nem kell adózni, ha nem üzletszerűen adsz el valamit. Ez valahol 650 ezer forint körül van. Ám ha kifejezetten eladásra készítesz valamit, akkor az adó alá esik. Ha azért veszel meg valami, hogy aztán eladhasd, az megint csak olyan, ami után adózni kell.
2014. aug. 15. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
60%

Ja, s az előzőekhez még ezt is akartam írni: A facebookon eléggé rajta csökkenek a hatóság emberei, szóval az nem olyan, mint amikor a vonaton "félrenéz" a kalauz.

Ha nem lesz baj, akkor nem akarnak foglalkozni vele, de érzékelni érzékelik. Sokkal nagyobb a nyilvánossága az oldalnak, s a figyelőket is figyelik.

Ha az ékszereket nemesfémből készíted, arra úgy tudom, szigorúbb szabályok vonatkoznak.

A veszel és eladsz tevékenység is feltételekhez kötött. Ha bizományosi jellege van, akkor mindenképpen.

Meg felesleges beékelődés, árfelhajtó hatása miatt nem lehet túl sikeres, ha még adózol is.

2014. aug. 15. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!