Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Lehet e még a nyíregyházi...

Lehet e még a nyíregyházi piacon légpuskát venni?

Figyelt kérdés
Pár évvel ezelőtt még láttam árusokat akiknél lehetett. Az elmúlt hónapokban viszont hiába keresem őket nem látok sehol.Nem engedik már ezeket árulni ott,vagy csak rossz helyen keresem őket?

2014. aug. 17. 15:51
 1/3 anonim ***** válasza:

Pár éve elég sok ilyesmit lefoglaltak a piacon, nagy hír is volt belőle, azóta nem nagyon vannak, legalábbis nem nyíltan. Az indok az volt, hogy a megengedett torkolati energiánál nagyobbal rendelkeztek, ami itthon törvénybe ütközik.

Tehát érdemesebb szaküzletben megvásárolni az ilyesmit, bár bizonyos gyártóknál semmi garancia nincs arra, hogy a boltban vásárolt légfegyver megfelel a követelményeknek (magyarul volt már példa arra, hogy a bolti puska torkolati energiája is meghaladta a megengedett értéket).

Viszont amikor Te megvásárolod a boltban, akkor joggal bízhatsz benne, hogy legálisat kapsz, nem vagy köteles elvinni bevizsgáltatni, feltehetően kapsz hozzá tanúsítványt is, szóval maximum akkor "bukhatsz le", ha valami miatt a Rendőrség lefoglalja és bevizsgálja a puskát. Erre viszont normális esetben nem sok esély van és ha hozzászámoljuk azt is, hogy néhány régi, nagyon nagyon ritka esettől eltekintve nem adnak már el a boltban olyat, ami törvénybe ütközik, erre az esély gyakorlatilag 0%.


Szóval menj vadászboltba. :)

2014. aug. 24. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszi a választ. A vadászboltban kezdtem a keresgélést, de az ottani árakat látva lesett az állam.Ezután jutott eszembe a piaci megoldás, mert úgy rémlett hogy ott már 18-20 ezer forintokért lehetett azt a puskát venni amit a boltban dupla annyiért néztem.
2014. aug. 25. 15:28
 3/3 anonim ***** válasza:
Ja, hát igen, azt elfelejtettem, hogy a monopolhelyzetüket nyilván kihasználják, tehát drágán adnak mindent.
2014. aug. 26. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!