Emo, vagy emos?

Figyelt kérdés
Hogy nevezzük helyesen az emo irányzatot követőket? Az ismerőseim mind mást mondanak és ez elég zavaró. Jó lenne tudni, hogy IGAZÁBÓL melyik a helyes.

2014. aug. 17. 17:11
 1/6 anonim ***** válasza:

Nem tudom hogy melyik a helyes, de én általában emosnak hallom, de aki tényleg emo/emos az mindig az mondja hogy nem emos hanem emo.

De nekem pl furcsa azt mondani hogy "ő egy emo", inkább az természetesebb "ő egy emos"

Nem tom az emo maga a stílus neve nem? Ha valóban az akkor ha valaki azt követi akkor ő emos, nem emi.

Mint pl ott van a rock mint műfaj a követők rockerek, nem azt mondok hogy "ő egy rock" vagy pl rockos öltözet szóval nekem az emos az jobban tetszik.

Ellenérvnek fellehet hozni a punkot ahol inkább elterjedtebb a punk kifejezés, de az sem ritka ha punkos hajat mondanak.

2014. aug. 17. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Egy ruha, haj lehet emos, rockeres, punkos, stb.

Viszont, igazából a rock egy zenei műfaj, a stílus irányzat neve a rocker. Tehát ha már emos, akkor rockeres.

Emo a helyes.

2014. aug. 18. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

MInd a kettő jó, vagyis én mind a kettőt használom, Emos, ha valaki külsőleg. Pl olyan ruhákat hord v olyan a haja de nem az.

Emo, az meg ha belül emo, v annak mondja magát :)


17/emoboy

2014. aug. 18. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
emo a helyes
2014. okt. 31. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
emo a helyes XD
2014. okt. 31. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

Sztem a Real emok az EMO

A divat emok meg emosok xD

2019. márc. 2. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!