Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » 17 eves vagyok, még van ket...

17 eves vagyok, még van ket evem a gimnaziumból. A baratom kiköltözött németországba, és van lehetosegem, hogy jojjek. Igaz, hogy gyárba kéne dolgoznom de kb.360-450 ezer forintert. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Mit tegyek? Vegezzem el otthon az iskolát es tanuljak tovabb? Vagy jojjek ki? Ki mit tenne?

2014. aug. 18. 14:17
 1/6 anonim ***** válasza:
Mivel 18 eves meg nem multal el, azt csinalod, amit a szuleid mondanak. A gyari melos fizetesed nemet viszonyok kozott nem tul sok (sot leginkabb eleg keves), raadasul meg erettsegid sincs, ugyhogy tenyleg csak a legalja melokat kapnad meg. Tanulj, mert azt senki nem veheti el toled...
2014. aug. 18. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Csak nem mind1, hogy itthon dolgozok 120ert vagy kint pakolok tusfurdoket dobozba 450ert :/ . Aztmondjak penzbol lehet elni nem erettsegibol.
2014. aug. 18. 14:38
 3/6 anonim ***** válasza:

nyilvan igazad van, ha eleted vegeig tusfurdot akarsz pakolni a helyi tesco-ban.


az megvan, hogy egy sz*r lakas berlete is 600-800 euro korul van havonta?

2014. aug. 18. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Ez a fizetés itt Németországban a legalja. Azt is vedd hozzá, hogy az ilyen munkahelyek nem számítanak biztosnak, ha fél év múlva felmondanak, akkor kereshetsz mást (talán mégrosszabbat), mert érettségi nélkül esélyed sem lesz tisztességes munkát találni.


Továbbá itt az élet is kicsit drágább, mint Magyarisztánban, úgyhogy ne gondold azt, hogy 1200-1500 nettóból te gazdag leszel. Lópikulát.


Azt pedig nem tudjuk, beszélsz-e németül - anélkül itt senki vagy. Igen, tudom, mások is dolgoznak itt nyelvtudás nélkül, de így egyrészt még kevesebb esélyed lesz munkát találni, másrészt honfitársaid ott fognak átvágni, ahol tudnak.


Lehet, hogy nehéz 19 évesen elhinni, de a mai világban kell az érettségi. Anélkül kimenni külföldre (vagy akár otthon elkezdeni dolgozni) az elképzelhető legnagyobb ostobaság, amit elkövethetsz. Fejezd be az iskolát, tedd le az érettségit, addig is tanuld a német nyelvet, és utána vágj bele.

2014. aug. 18. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Hát ez nem nehéz kérdés, tanulj hacsak nem egész életedben lim-lom munkákat akarsz csinálni, és érettségi nélkül már fel sem vesznek még takarítani sem.

Amúgy sem biztosak azok a munkák, és rá érsz még dolgozni főiskola/egyetem után is.

Nekem is van még két évem, eszembe se jutna olyan hogy ne fejezzem be, én inkább azon izgulok hogy hogyan lesz nyelvvizsgám, mert hogy 7 éve tanulok németül de semmit nem értem vele, szeretnék továbbtanulni de rengeteg pont kell.

17/L

2014. aug. 18. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
szerintem meg menj ki..itt lesz szar munkád, akár érettségivel akár anélkül...esetleg fejezd be a sulit távúton...kijutsz aztán lehet még ott jobb munkád is
2014. aug. 22. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!