Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Elváltam. Két fiatalkorú...

Elváltam. Két fiatalkorú (15,13) gyermekemet egyedül nevelem. Van e valamilyen törvény, ami felment az éjszakai munkavégzés alól a gyermekeim miatt?

Figyelt kérdés
Közalkalmazottként nappalos és éjszakás műszakba járok felváltva.
2014. aug. 18. 17:50
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Nincs olyan törvény ami felmentene az éjszakai műszak alól mert egyedülálló lettél.

Ha nem tudod vállalni az éjszakai műszakot, akkor vagy megbeszéled a főnököddel, hogy inkább állandó délelőttős vagy váltott műszakban délelőtt-délutános lennél.

Vagy kilépsz, és keresel olyan munkát ahol nem kell éjszaka dolgoznod.

2014. aug. 18. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm, gondoltam, hogy így megy..Csak egy próba volt.
2014. aug. 18. 18:33
 3/3 anonim válasza:
100%
Csak nagyon kicsi gyerekeknél van felmentés az éjszakai munkavégzés alól, ilyen nagyoknál már egyáltalán nincs. Mondjuk már tényleg nem kicsik. Nem lehet őket éjjelre egyedül hagyni? Mert azért két ekkora gyerektől szerintem elvárható, hogy attól még, hogy nincs otthon a szülő, csinálják a dolgukat, időben lefeküdjenek, aztán reggel időben felkeljenek.
2015. febr. 8. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!