Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Megfelelő indoklással megválto...

Megfelelő indoklással megváltoztathatom-e Nadezhdára a keresztnevem?

Figyelt kérdés
Sosem szerettem a nevem, már kislány korom óta meg akarom változtatni. Közömbös, és gyakori. A nagymamám orosz volt, de sajnos már nincs köztünk. Az ő tiszteletére és emlékére szeretnék felvenni egy orosz nevet.

2014. aug. 19. 03:45
 1/8 anonim ***** válasza:
54%
Meg persze! Amint betöltöd a 18-at !!!! De ha nagyon szépen megkéred a szüleidet akár előbb is megmásíthatod... Bármikor felvehetsz másik nevet
2014. aug. 19. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Megkérdezhetjük mi a keresztneved?
2014. aug. 19. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
már rég elmúltam 18 :) a nevem pedig Dóra
2014. aug. 19. 17:23
 4/8 A kérdező kommentje:
Egyébként utánanéztem már, és mivel ez egy echte orosz név, elvileg az állam nem engedélyezi a felvételét, kivéve rendkívüli esetben, és ezt ugye ők döntik el hogy mi tartozik bele. Erre lennék kíváncsi, hogy vajon létezik-e olyan indoklás amivel ez megoldható
2014. aug. 19. 17:48
 5/8 anonim ***** válasza:
77%
Tény, hogy a Dóra már tucatnév, de szerintem mégsem vesztette el emiatt a szépségét. Szép neved van. És ha csak 2.nak vennéd fel ezt a nevet? Szerintem ne cseréld le a Dórát. De ez csak az én véleményem.
2014. aug. 19. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Orosz származásodra való tekintettel engedélyezhetik, de több mint valószínű, hogy csak fonetikus helyesírással, így: Nagyezsda. Persze a mindennapi életben úgy írhatod, ahogy szeretnéd, de a hivatalos papírokon az engedélyezett formulát kell használnod.
2014. aug. 20. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Nem oldható meg, hacsak nem orosz az egyik szülőd vagy nem vagy orosz állampolgár (nagyszülő nem számít sajnos). :(

A Nagyezsda anyakönyvezhető név, egyébként erről a listáról bármit választhatsz:

[link]


Szerintem keress egy hozzád illő nevet, ha akarsz, oroszosat, de mégsem ilyen Nagyezsda-szintű átírást. A névváltoztatás egyébként nem nagy dolog, nekem két hónap alatt megvolt az egész az összes iratom cseréjével, pedig nem kapkodtam ez az ügyintézést. Remélem, találsz magadnak hozzád illőbb nevet. :)

2014. aug. 22. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ó, most látom, bocsánat, a Nagyezsda sem az, nincs a listán. Pedig biztos voltam benne, hogy anyakönyvezhető. :( Akkor ez nem lehet így írva sem sajnos.
2014. aug. 22. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!