Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Hogy értessem meg velük, hogy...

Hogy értessem meg velük, hogy én tehetséges vagyok?

Figyelt kérdés

Az iskolában, sokan azt mondják, hogy én alapból mindenben béna vagyok, pedig osztályelső lettem.

De őket ez nem érdekli, és ezzel nagyon megbántanak, hogy az egyik lebénáz engem, és azt is mondja, hogy tehetségtelen vagyok, és a többi meg 'Ezzel mind egyetértünk!'

És ezzel tényleg nagyon megbántanak, és mondogatom magamnak, hogy én tudom jól magamról, hogy tehetséges vagyok, de igenis nekik is szeretnék bizonyítani, hogy én nem akárki vagyok!Egy kerületes és egy budapesti szépíró versenyen is 1. helyezés lettem, de őket egyáltalán nem érdekli, ezt nem is veszik komolyan.

Örülnék, ha normális válaszokat kapnék erre, és nemet és kort is szeretném ha leírnátok, köszönöm! :)

L/11



#elismerés #értékelés.
2014. aug. 19. 12:53
1 2
 1/13 anonim válasza:
80%

De miben vagy konkrétan tehetséges? Az osztályelsőség sajnos semmit nem jelent. Ebben az oktatási rendszerben az intelligenciád nem sokat ér. Az iskolában kapott érdemjegyek (főleg általános iskolában és középiskolában) nem az intelligenciádat, hanem a memóriádat mutatják. Általános iskolában még nem nagy dolog jeles tanulónak lenni. Például én áltsuliban és gimnáziumban kb. 4-es, rossz napjaimon 3-mas tanuló voltam, mert lusta voltam leülni mellé tanulni, ugyanakkor volt olyan osztálytársam, aki buta volt, mint egy kavics, de mindent bemagolt színötösre, mert ő orvos akart lenni. Hát azóta kettőnk közül én vagyok az orvostanhallgató, és nem ő.

De ne keseredj el, majd ha érettebb emberek közé keveredsz, és ott is jobban fogsz teljesíteni, ott jobban el fognak ismerni téged. :)

Egyébként ők mit tudnak felmutatni? :)

2014. aug. 19. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Én szépírásban vagyok tehetséges, mint láthattad amit leírtam versenyt is nyertem vele, majd én kiválóan fogalmazok, sokan azt mondták írónak kéne lennem, majd nagyon sok 5-ösöm van, szóval nem vagyok béna.

A matek az ami annyira nem megy, és még a tesi..Matekból négyes vagyok tesiből ötös, de azért annyira nem megy a mozgás, szóval matek órán van amikor nem tudom semmire a választ és tesi órán én érek utoljára a "célba".

Szóval ezért vagyok béna, ja meg nagyon félénk vagyok!

És a fiúk meg jól fociznak, de nem értem és angólból ötös vagyok az Ábel meg hármas...Na hát, azért erre is gondoljon nem?

Ja meg ő kiválóan focizik!Ja szóval ő ezért olyan nagymenő mert magát dicséri, röviden ő egy nagyképű!De bizonyítani szeretném, hogy én nem akárki vagyok, és engem TILOS lenézni..Most nem dicsekedni akarok, de tényleg annyira rosszul esik, hogy ilyeneket vágnak a fejemhez!És emiatt szoktam sokszor sírni, mert állandóan kritizálnak! :(

És én most is akarok teljesíteni, nem amikor belépek a felnőttek világába, az még odébb van.

2014. aug. 19. 13:27
 3/13 anonim ***** válasza:

Ember!


Én szépírásban vagyok tehetséges, mint láthattad <kettőspont>

amit leírtam

<pont>

<nagy betű> versenyt is nyertem vele

<pont>


'majd én kiválóan fogalmazok'

Ezt fogalmazd újra!


"sokan azt mondták írónak kéne lennem"

Lehetséges... de egyelőre elég gyengének tűnsz magyarból, ezen mindenképpen fejlessz!

Szépírásból pedig mutass képet, itt ez nem látszik.


"majd nagyon sok 5-ösöm van, szóval nem vagyok béna."

Hát... akkor csak gondatlan vagy.

Figyelj oda ezekre is jobban.

2014. aug. 19. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Épp ezt nem akartam!!!Állandóan mindig valakinek a hátamba kell szúrni a nagy kést!

Azért nem fogalmaztam annyira szépen, mivel összegyűlt bennem minden harag, és most is tele vagyok magyarázatokkal!

Most végre szeretném, ha legalább EGY ember arra válaszolna, amit én kérdeztem!

Engem ti ne javítsatok ki!Nekem senki ne mondja meg min fejlesszek a tanáraimon és a szüleimen kívűl!

Az a problémám, hogy néhány osztálytársam azzal csesztet, hogy mennyire tehetségtelen vagyok és ez a szívemet nagyon bántja!Mit tegyek, hogy végre ezt fejezzék be, és ne csesztessenek engem azzal, hogy mennyire tehetségtelen vagyok, és ne állítsanak olyat ami nem igaz?

Köszönöm!És mégegyszer kérem, hogy nemet és kort is szeretném, ha leírnátok!

Ja és please, ne javítsatok engem ki!

2014. aug. 19. 14:24
 5/13 anonim ***** válasza:

Na, először is:

ha tényleg tehetséges vagy, akkor képes vagy kifejezni magad. Tehát ha izgatott vagy - még akkor is érthetően beszélsz. Ha erre nem vagy képes, akkor igazán nem is vagy tehetséges.


Másrészt ha tényleg tehetséges vagy, akkor nem ragadnak el az indulataid. Ha szeretnél valamit elmondani, akkor képes vagy arra, hogy gyorsan lehiggadj és értelmesen beszéljél.


Amúgy én is azt mondom, mint az előzőek: ne foglalkozz túl sokat a többiekkel. Te ismered a saját tehetséged, nem?

Akkor ezzel foglalkozz (hogy minél jobban fejleszd) - a többiek meg majd csak elboldogulnak a saját tudásukkal.

Ne akarjál mindenáron nekik bizonyítani, ha őket ez nem érdekli.

2014. aug. 19. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim válasza:

Kislány, te tanácsot kértél tőlünk, mi pedig adtunk. Szépen beszélj, egyelőre kétszer annyi idős vagyok, mint te (ha már ennyire érdekel a korod).

Egyébként írónak ne menj, a mai világban már mindenki könyvet ír.

2014. aug. 19. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

De nem arra adtatok választ amire kértem.

És, kérlek ne kislányozz le, mert nem vagyok kislány.

És nem is akarok írónak menni, csak ezt javasolták.

És ha engem valaki megbánt, egy olyan dologgal ami rám nem igaz, akkor bizonyítani akarom, hogy ez bizony rám nem vall.

Szóval, mit tegyek, hogy végre leszálljanak rólam, és tudják, hogy nem vagyok béna???

2014. aug. 19. 18:55
 8/13 anonim ***** válasza:

Egyelőre néhány dologban egy kicsit bénának tűnsz.

Ezeket megírtuk... ha van eszed, megpróbálsz rajtuk javítani.

A szép írásod pedig még mindig nem láttuk, így a tehetséged egyelőre rejtve van előttünk.

2014. aug. 19. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Ó, ez a kommentelő ki volt?Csak nem az egyik idióta, aki állandóan csak csesztet?

Néhány dologban béna vagyok, hát nem igaz!

Komolyan, megint leírom a kérdést ELEÉTŐL a végéig.

Na rajta!

A suliban, van jó pár idióta, akik állandóan lebénáznak, engem semmibe vesznek, és ez csak a lelki állapotomat rontja.Mit tegyek, hogy ezt fejezzék be, és többé nem bénázzanak le, és ne tegyék tönkre jobban a maradék önbizalmamat? KÖSZÖNÖM!

2014. aug. 19. 23:34
 10/13 anonim ***** válasza:

Sajnos egyre erősebb a meggyőződésem, hogy üldözési mániád van.

Ez egy elég komoly betegség, amiből nem tudsz magadtól kigyógyulni. Mielőbb orvoshoz kellene menned, és elmesélni neki is, amit idáig nekünk leírtál.

Végül is nekünk mindegy... a te életed megy tönkre így.

Szerintem indulj el, ha emberi életet szeretnél élni.

2014. aug. 19. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!