Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Trollkodásnak számít, ha egy...

Trollkodásnak számít, ha egy nemlétező karaktert gúnyolnak ki?

Figyelt kérdés

Nem tudtam, melyik kategóriába kerüljön a kérdés, így ide írtam.


Szóval, úgy értettem a kérdést, hogyha valaki utálja egy rajfilmsorozat / képregény szereplőjét és megjegyzéseket tesz róla vagy gyűlöletklubokat hoz létre. Emlékszem, amikor gimis voltam, a másik osztályba járt egy srác, aki Simpson-fan volt, de Homert utálta. Egy saját rajzolású Homer pólója volt. Hátában egy kés állt ki, X-es szemekkel, ami azt jelentette, hogy halott.

Vagy tíz éve véletlenül találtam a neten néhány anti-Cartmanes weboldalt flash-animációkkal, ami tele volt durva dolgokkal, pl. malaccal közösült.

Másik példa: Yotsuba, a zöld hajú kislány. Egy manga szereplője. Pár éve volt egy weboldal róla, ahol olvasás mellett, minden oldal alatt lehetett kommenteket írni. Voltak pozitív illetve negatív megjegyzések. Például azt írták, mekkora hülyegyerek, mert neveletlen. Voltak, akik a nevelőapját hibáztatták, mert nem foglalkozott eleget vele. Sok volt a háborúskodás a fanok és az antifanok között, mert az előbbiek mindig azt írogatták, hogy ő még gyerek, meg, hogy ez csak egy manga, nem kell komolyan venni. Egy animefanos barátnőm mesélte, hogy talált olyan képeket róla ezekkel a feliratokkal: Yotsuba is a 404 girl. A 404 egy netes szleng, ami hülyét jelent.


Én azt tudom, hogy élő személlyel nem szabad ilyet tenni, de hogy egy nemlétező karakterrel? Mit gondoltok erről? Mennyire sérti az alkotó lelkét, ha megtudná?



2014. aug. 20. 17:54
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Hát ha az alkotó közzéteszi a munkáját, az azzal jár, hogy nyitva kell lennie a kritikák előtt. Ha egy szereplő utálatos vagy idegesítő, akkor nyilván fel lehet szólalni ellene, kiváltképp, ha az alkotó nem olyannak szánta.


Cartman pl. olyan szereplő, akit direkt idegesítőnek és utálatosnak szántak a készítők, tehát ha valaki utálja, az normális reakció.


Az is lehet, hogy egy szereplő egyszerűen rosszul van megírva. Voltak olyan rajzfilmes gonosztevők, akiket nem azért utáltam, mert gonoszként voltak beállítva és atrocitásokat követtek el, hanem mert slamposul megírt, gagyi, "erőltetetten gonosz" szereplők voltak.


Na de, ha valaki direkt még a szabadidejében is fikáz egy karaktert, az már kissé mániaszerű viselkedés. Ha meg valaki direkt bemegy egy adott mű rajongói közé és úgy kezdi szapulni valamelyik karaktert, az lehet sima trollkodás, flame-elés jele.

2014. aug. 21. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!