Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mit jelentenek ezek a kifejezé...

Mit jelentenek ezek a kifejezések?

Figyelt kérdés
Mit jelent, ha egy anime/manga fel hype-olt, fanservise, ill. a loli vámpír kifejezés?

2014. aug. 22. 19:26
 1/5 anonim ***** válasza:
Fan service: a rajongóknak nyújtott valamilyen szolgáltatás
2014. aug. 22. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
felhypolt: feldobott
2014. aug. 22. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Kicsit kiegészítem:


fanservice: a rajongóknak nyújtott olyan "szolgáltatás", hogy általában minél lengébb (vagy semennyi) ruhában rajzolják meg a mangakaraktereket, vagy őket egymással félreérthető helyzetbe teszik. Pl. a Fairy Tail tele van fanservice-szel :)


felhype-olt: aminek általában rövid idő alatt gyorsan felmegy a népszerűsége, pl. a Gangnam Style :P

Azt is érthetik ez alatt, hogy ez a felhype-olt valami igazából nem is érdemel/ér ennyi figyelmet, csak túl jó a marketingje, és ezért odavonzott annyi embert.


Minden, amiben benne van a "loli" kifejezés, kiskorú lányt vagy kislányt jelent (vagy lehet idősebb is, de akkor is kislánynak néz ki), a "Lolita" névből jött.

(nem tudom, kell-e magyaráznom a Lolita című regényt, amiből jött ez az egész, meg a Lolita-komplexust, ez általában eléggé ismert dolog).

Ha van még kérdésed, szólj :)

2014. aug. 23. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
A fanservice nem csak erotikus tartalmat jelenthet, bármi annak számít, amitől a rajongók elalélnak, pl. nagy fegyverek, bújtatott vagy annyira nem is bújtatott reklámok, de egy irodalomrajongónak akár a No.6-ben Nezumi személyében is fanservice lehet, aki kívülről tudja a Shakespeare összest és egy könyvtárban lakik.
2014. aug. 23. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm, most már értem.
2014. aug. 23. 16:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!