Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mit tegyek, ha túl bizonytalan...

Mit tegyek, ha túl bizonytalan vagyok?

Figyelt kérdés

Az élet minden területén. Általában semmivel kapcsolatban sem megy a konkrét vélemény alkotás. Ha mégis, az legtöbbször mások ráhatására, befolyására történik, de attól még egyáltalán nem érzem magaménak. Ráadásul fel sem vállalom, csak kivételesen kényszerített esetekben, akkor is "nehézkesen". A lehetőségeket külső nyomás hiányában "legszívesebben" elszalasztom. Mindent ráhagyok másokra, mert úgy érzem, hogy jobb ez így.

Nem mennek a "bonyolultabb" döntések, mint például, tényleg szeretek-e valakit, vele akarok-e lenni, jó hatással van-e az életemre - vagy csak azt hiszem. De olyan egyszerű dolgokban sem jutok dűlőre, hogy mi a kedvenc színem, mit ennék most, megnéznék-e egy filmet, stb...

Ez kommunikációs problémákat is okoz, hiszen (tényleg) mindenre az a válaszom, hogy "nem tudom".

Régóta keresem az okát, hogy miért van ez így, de egyelőre fogalmam sincs. Az a lényeg, hogy ez frusztráló a környezetem és önmagam számára is. Hogy érhetnék el viszonylag gyorsan, valami pozitív változást a viselkedésemben?


2014. aug. 24. 05:54
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!