Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mo. -n élek és gondolkodtam,...

Mo. -n élek és gondolkodtam, hogy felveszem a német állampolgárságot. Németországban születtem de akkor nem igényeltük. Tudom, hogy mik a feltételek. Hogy tarthatnám meg a magyart és vehetném fel a németet is?

Figyelt kérdés
Német állampolgárság

#Magyar-németállampolgárság
2014. aug. 25. 12:13
 1/5 anonim ***** válasza:

Torvenyesen sehogy, mivel a nemet jog nem engedi meg a kettos allampolgarsagot, csak nagyon kiveteles esetekben (pl kiskoru eseten, de neki is valasztania kell ha nagykoru lesz).


Persze megprobalhatod a kovetkezot eljatszani: kersz egy igazolast a magyaroktol hogy nem tudsz lemondani a magyar allampolgarsagrol (pl mert nincs masik allampolgarsagod es igy allampolgarsag nelkul maradnal).

Aztan ezzel beballagsz a nemet kovetsegre.


Csak ugye ott se hulyek ulnek, es azt fogjak mondani, hogy felteteles lemondast kell tenned, vagyis akkor lep eletbe, ha mar megkaptad a nemetet.


Sajnos ez ilyen, van orszag ami engedi, van ami nem... nekem pl van francia-magyar, ott lehet, a gyerekeimnek meg francia-magyar-orosz (felesegem reven), mert ott is lehet...

2014. aug. 25. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ahogy az első is írta: sehogy. A német törvények nem teszik lehetővé a kettős állampolgárságot. Pont.
2014. aug. 25. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
EGy kérdés..... minek vennéd fel?MAGYARon élsz ember,akkor meg minek?Különben sem biztos,hogy megkapnád olyan könnyedén.Főleg a nagy német bürokráciában.Én meg pont kint élek,és tudom...hogy nem úgy megy a dolog.
2014. aug. 26. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Elöszsr is: Németországban engedélyezett a kettös állampolgárság (nekem is meg a gyerekeimenek ez is van!)

Másodszor az nem elég az állampolgársághoz, hogy Németországban születtél, illetve csak akkor, ha a szüleid életvitelszerüen ott éltek már több éve (amikor ezzel foglalkoztam, akkor 8 év volt, azóta nem tudom, hogy változott-e), mielött megszülettél.

Ha nem ott éltek a szüleid, akkor nincs jogosultságod az állampolgárságra.

Saját jogon csak akkor kaphatnád meg, ha vagy az elöírt ideig ott élsz, van munkahelyed és lakcímed, vagy ott nöttél fel, ott végezted az iskolákat és ott élsz.

2014. aug. 27. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Az Eu-s tagállamok polgária megtarthatják a német törvények szerint a régi állampolgárságukat, nem kell lemondaniuk róla ahhoz, hoyg felvehessék a németet.


Itt van egy link a feltételekröl:


[link]

2014. aug. 27. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!