Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Nagymamám Berlinben született....

Nagymamám Berlinben született. Megszerezhetem-e ez alapján a német állampolgárságot? Illetve, ha nem, apukám (Berlinben született nagymamám fia) megkaphatja-e a német állampolgárságot?

Figyelt kérdés

2014. jún. 13. 06:08
 1/4 anonim ***** válasza:
Nem az számít, hogy hol született, hanem hogy mi volt az ő állampolgársága. A nagymamád német állampolgár volt? Akkor szinte 100%, hogy apukád megkaphatja a német állampolgárságot. Ha a nagymamádat magyar állampolgárként anyakönyvezték, akkor nem kaphatja meg.
2014. jún. 13. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
0%

Nem. Ahhoz, hogy valaki megkapja a német állampolgárságot, Németországban kell életvitelszerűen élnie több éven keresztül. Ott lakni, ott dolgozni, tökéletesen beszélni a nyelvet.

Az, hogy a felmenőid német állampolgárok voltak, nem jogosít fel arra, hogy apukád is az legyen.

2014. jún. 13. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
34%

Pontosan ahogy irjak.


Ismerosom anyja nemet allampolgarsagot ugy nem kapta meg,hogy ott lakott 20 evig tokeletesen beszelte a nemetet adot is fizetett felmenoi is nemetek voltak vilagon a legnehezebb megszerezni a nemet allampolgarsagot ott kell szuletni ahhoz,hogy velvehesse tan mashogy nem is lehet megszerezni. Ajanlom a Holland allampolgarsagot az 2 ev nem is kell a nyelv eleg az ha frankon tood a angolt vagy a nemetet ja es fizetsz adot..

2014. jún. 13. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

Szerintem meg ha pl. a nagymama német, és az állampolgársága is, és apukád ott születik, de magyar állampolgár, akkor az unoka megkaphatja simán a német állampolgárságot, ha megvannak azok a papírok, amik bizonyítják, hogy a felmenőid németek.

Én is most akarom elintézni a német állampolgárságomat, mert én ugyanígy vagyok, amit az imént leírtam, és nagymamáig visszamenőleg kérik, tehát ha a nagymamám német állampolgár, apám ott született, akkor a papírokkal bizonyítva én is simán megkaphatom az állampolgárságot... Ráadásul nekem még megvannak a német dédnagyapám, és úkapám iratai, amik pluszban segítenek engem ebben.

nem is német állampolgárságot nehéz szerezni, hanem amerikait!

2014. júl. 19. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!