Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » A határon túl ragadt magyarok...

A határon túl ragadt magyarok miért tűnnek olyan "gazdagnak"?

Figyelt kérdés

Facebookon van pár erdélyi meg felvidéki ismerősöm, és amikor nézegetem az ő ismerőseik képeit, akkor szinte mindig azt látom, hogy hatalmas kandalló a házban,szép nagy házikó és a többi.. Ez hogy lehet? Tényleg mindnek ilyen jó munkahelye lenne, vagy arról lehet szó, hogy itt dolgoznak Magyarországon, ahol sokkal többet keresnek, mint pl Romániában, és ugye ott élnek és ott költik el, ahol az élet jóval olcsóbb?


Vagy egyszerűen ez egy marhaság, és csak a véletlen szerencse, hogy folyton olyanokba botlom,akik határon túliak, és elég jól élnek?



2014. aug. 28. 21:45
 1/5 anonim ***** válasza:
Mert gondolom régi ház, illetve nagycsaládosok (több generáció együtt lakik) ami így sokat dob a latba, de mondjuk Szlovákiában (és Románia egyes részein) jobb az életszínvonal, mint Mo.n az átlagos.
2014. aug. 28. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Akik már sűrűn átutaznak Magyarországra, azoknak van pénzük. Itt sem fenékig tejfel az élet, de nekem is nagyon sok magyarországi ismerősöm mondta, hogy nagyon gazdagok vagyunk. Én nem érzem igy.
2014. aug. 29. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Az mutogatja, akinek van mit. Akinek nincs, arról meg nem tudsz semmit.
2014. aug. 29. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
"ragadt"... LOL
2014. aug. 29. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Látom jó régi kérdés, de azért leírom:

Ez egyáltalán nincs így! Én Szegeden tanulok és a Vajdasági diákoknak szerencsétleneknek egy vasuk nincs. Mivel Magyarországon kétszer drágábbak a dolgok és a szüleiknek még a magyarnál is csóróbb szerb fizetésük van, ezért eléggé nehéz nekik, ráadásul többségük nem is egy IQcsászár, elég egyszerű emberek és nem igazán találják fel magukat.

2018. jan. 5. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!