Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Miért írják a csomó mindenre,...

Miért írják a csomó mindenre, hogy "Ingyenes (Free) " amikor nincs is szinte semmi, manapság ingyen?

Figyelt kérdés
Egy csomó hirdetés,promóció,Stb. Olvasom,hogy nagy betükkel kivan írva,hogy ez van ingyen,ingyenes kiszállítás,ajándék üdítő,vagy ingyen süti,és még sorolhatnám. Most nemrég letöltöttem,egy "Ingyenes" antivírus szoftvert,és ma írnak nekem,hogy 7-nap múlva lejár,és most "Akciós" 7500-ert egy évig védettnek tudhatom a gépem. Na,jó...Tudom,ez meg az általam felsorolt dolgok is üzleti fogások,és ÉN csak egy barom vagyok,a sok közül,akit bepaliztak. Meg az éttermekben is gyakran látni,hogy ajándék üdítő,süti,leves,Stb. Aztán meg várok vagy félórát,és ha netán szóvá teszem,hogy hol a süti,kóla,egyebek,akkor egy "Jaj,bocsika,elfelejtettem!" mindjárt hozom,és a mindjárt vagy negyed óra múlva,és még borra valót jattot is van képük kérni,vagy követelni. Az Éttermet,nem írom le,hogy hol próbáltak lehúzni,de csak annyit róla,hogy gyakori vendég voltam ott,és agyon dicsértem őket.Na,ezt is megtanultam,hogy nem dicsérek ezentúl semmit,senkit! Az áruházak,hipermarketek is a kuponnal csak a vevőket verik át,és arra akarják őket ösztönözni,hogy náluk vásárolj,legközelebb is. elvégre,ez az üzlet!És tudom azt is,hogy az üzlet,az sajnos nagy úr,mert mindig az erősebb kutya b***ik. De ezt az "Ingyenes" szót,miért nem törli már el,a fogyasztó védelem,azt nem értem.

#hogy "Ingyenes" ?!?
2014. aug. 29. 15:09
 1/5 anonim ***** válasza:

vannak azért ingyenes dolgok is csak ritka. Én az olyanokat birom amikor leszednék egy alkalmazást, rákeresek, ki van írva hogy ingyenes, megnyomom hogy letöltés és közli hogy igen, de előbb csináljak meg egy survey-t, ami jobb esetben csak pár ezer forintomba kerül...

a másik meg a free-to-play játékok. ingyen játszhatsz, de ha bármi eredményt el akarsz érni vagy fejlődni, akármi, fizetned kell, sokan meg is teszik és szépen lelökik az ingyenes karaktereket. Vannak persze kivételek mint a League of Legends pl, ahol hiába fizetsz nem leszel eredményesebb, de ritka az ilyen sajnos.


hogy jattot akarnak lehúzni az meg az adott emberek pofátlansága.

2014. aug. 29. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 2xSü ***** válasza:

Ami ingyenes, az ingyenes. Mikor ingyenes házhozszállításról van szó, az azt jelenti, hogy nem kerül többe, mintha személyesen vennéd át. Ha ingyen sütiről van szó, akkor az azt jelenti, hogy sütivel rendelve meg mondjuk egy menüt, nem kerül többe, mintha süti nélkül tennéd.


Természetesen az eladó nyer az ügyleten. Ezért foglalkozik eladással, hogy pénzt szerezzen belőle. De még az is lehet, hogy egy-egy akción még veszít is, de hosszútávon mondjuk új megrendelőket kap, tehát valamiért megéri neki.


Ez nem jelenti azt, hogy neked nem éri meg.


Az angolban a free már nem csak az ingyenességet jelenti, erre is figyelni kell, főleg szoftverek esetén.


> Most nemrég letöltöttem,egy "Ingyenes" antivírus szoftvert,és ma írnak nekem,hogy 7-nap múlva lejár


Meg kell nézni, hogy mi is állt pontosan a hirdetésben, mert ha az, hogy most 7 napig ingyen kipróbálhatod, akkor az azt jelenti, hogy 7 nap után lejár az ingyenesség. Ez így teljesen korrekt.


Ha az Avast antivírusról van szó, akkor meg kell jegyezni, hogy a próbaidőszakban ingyen és regisztráció nélkül kipróbálhatod. A próbaidő lejárta után már csak regisztráció után tudod használni, viszont a regisztráció ingyenes. (Csak jól el kell olvasni, mert természetesen reklámozza a fizetős változatot. De akinek van szeme, az látja, hogy nem, nem a fizetős kell, hanem az ingyenes.)


> Aztán meg várok vagy félórát,és ha netán szóvá teszem,hogy hol a süti,kóla,egyebek,akkor egy "Jaj,bocsika,elfelejtettem!"


Előfordul, és nem feltétlenül szándékoltan. A pincér felveszi a rendelést, kihozza, ahogy azt megszokta hosszú évek alatt. Ha új az akció, akkor lehet, hogy simán megfeledkezik róla. No problemo, az ember szól, és kész.


> és még borra valót jattot is van képük kérni,vagy követelni.


Érdemes tudni, hogy az étterem tulajdonosai sokszor elvárnak a forgalommal arányos borravalót. Ha ez véletlenül nem jön össze, akkor lehet, hogy a pincér a saját fizetéséből pótolja ki. Ő is ugyanúgy ki van használva, mint más dolgozók. Ha nem adsz borravalót, akkor azt szívatod meg, aki amúgy is áldozat. Ha már van pénzed étteremben enni, akkor ne legyél olyan sóher, hogy nem adsz borravalót.


Persze van, ahol maga a pincér az, aki szándékosan le akar húzni. Ilyen is előfordul. De általánosítani hiba lenne.


> Na,ezt is megtanultam,hogy nem dicsérek ezentúl semmit,senkit!


Egy esetből általánosítva olyan lettél, amit az emberek a legkevésbé kedvelnek. Pesszimista, aki csak a rosszat akarja látni mindenben. Oké, a te dolgod. Én mindenesetre megdicsérem azt, ami szerintem méltó rá. Lehet, hogy az én képem szubjektív, és lehet, hogy tévedek, de fordítva rosszabb lenne, ha valakiről rosszat feltételezek, mikor nem adott okot rá.


> Az áruházak,hipermarketek is a kuponnal csak a vevőket verik át,és arra akarják őket ösztönözni,hogy náluk vásárolj


Pontosan. Illetve követni akarják azt is, hogy mikor és mit vásárolsz. Nem személyesen téged akarnak követni, hanem úgy általában az embereket, hogy ezek alapján lőjék be a kínálatot, az árakat. Tudod ők ebből élnek.


Cserébe te is kapsz valamit. Némi árengedményt. Ha tudatosan vásárolsz, és azt vásárolod, amire szükséged van, akkor nagy kár nem érhet.


Naivitás lenne azt elvárni, hogy egy áruház, étterem ne a profitért dolgozzon. Gondolom is várnál profitot, ha már befektettél egy csomó tőkét, rizikóztál, dolozol, vagy éppenséggel dolgozókat fizetsz. Gondolom te is meg akarnál belőle élni. „Elvégre ez üzlet”.


Az más kérdés, hogy van, aki extra profitra pályázik, és nem a megélhetése múlik rajta, hanem a harmadik nyaralója. Igen, ilyen is van. De ez a felső vetezés kb. A probléma a te stílusoddal az, hogy a hasonló stílusú emberek verik el a port azokon, akik nem ebbe a kategóriába tartóznak, a pincérrel, az eladóval, a pénztárossal, aki lehet, hogy többet dolgozik és kevesebb pénzért, mint te, és ugyanúgy áldozat.


> De ezt az "Ingyenes" szót,miért nem törli már el,a fogyasztó védelem,azt nem értem.


Mert ami ingyenes, arra lehet azt mondani, hogy ingyenes. Következményei persze lehetnek, de attól még ténylegesen valóban ingyenes.

2014. aug. 29. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Most jól felnyitottad a "szemem" vagyis,az agyam! Nagyon sok jó dolgot,írtál,de te szerintem kereskedő,vagy üzlet ember vagy,de a becsületes rétegből! Igen,sajnos a mai Vad kapitalista,tőkés multik,és rabszolga tartó éttermek,vagy boltok,Stb. Kizsákmányolják,és kihasználják,a az ott dolgozó pénztárost,árú feltöltőt,pincért,és a többi,és a többi. Egy hipermarket dolgozója,agyon van hajszolva,a minimálbérért,vagy még annyiért sem...Egy maszek bolt,vagy étterem dolgozója,még jobban ki van ennek az ördögi körnek téve,mert még annyit sem tehet,mint a multi globális hipermarketek-nél,cégeknél. Ebben nagyon igazad van! De azért ne azt gondold,hogy pont "ÉN" vagyis a magam fajták zaklatják,és bírságolják,az éppen ott dolgozó,kihasznált pincért,vagy bolti eladót,aki csip-csup összegekért dolgozik. Mert nekem,nem ez a foglakozásom! Nem NAV-ellenőr vagyok,sem Fogyasztó védelmi,sem ÁNTSZ-es. Igaz,már elég sok ilyet tetten érhettem volna,és feljelenthettem volna,de azzal,csak egy embertársam munka lehetőségét vettem volna el,és a fő gazemberek,megúszták volna. Az,hogy valaki,hagyja magát kapca rongynak,csicskának,cselédnek használni,az az Ő maga dolga,és sajnos itt nem lehet msát tenni,mint a sz...rt enni. Mert egy ilyen,csicska szolganép,lettünk! Nekem,ez szubjektív véleményem! Nem vagyok,egy pártnak,sem semmilyen mozgalomnak a tagja,sem alapítója,de ha végre össze fognánk,és az asztalra vágnánk,és nem összehúzott farpofákkal hallgatnánk,és ennénk azt,amit a szánkba tömnek,a nagyok,akkor lehetne nagyon sokra vinni! De az ÉN stílusom,egyeseknek szélsőséges,és agresszív. Így hát,ÉN sem nagyon tudok mit tenni,mivel egy fecske nem csinál nyarat. De sok mindenben igazad,van. A pincér,a bolti eladó,Ők mind csak kizsákmányolt szegény emberek! Ezért vagyok ÉN magam,Antikapitalista! Mert,itt Magyarországon a Kapitalizmus sem az,mint Nyugaton!
2014. aug. 30. 01:40
 4/5 A kérdező kommentje:
És hogy mi van,még ingyen? Egy jó,erőteljes seggberúgás a Kossuth Lajos téren,a Készenléti Rendőrségtől! :D
2014. aug. 30. 13:06
 5/5 2xSü ***** válasza:

> te szerintem kereskedő,vagy üzlet ember vagy


Informatikus vagyok, programozó. Sokáig átlagjövedelem alatti bérért dolgoztam, de szeretem a helyet, emberséges légkör, barátságos főnök. A pénz nem minden ugye…


Viszont pl. jártunk egy ideig rendszeresen étterembe, törzsvendégek voltunk, ott összeismerkedtünk pár pincérrel, még a szakáccsal is, így megismertünk pár dolgot. Volt olyan ismerősöm, aki pultosként dolgozott, volt, aki pizzafutárként, volt, aki bolti eladóként. Szóval nem saját tapasztalatból, de azért van némi rálátásom.


> De azért ne azt gondold,hogy pont "ÉN" vagyis a magam fajták zaklatják,és bírságolják,az éppen ott dolgozó,kihasznált pincért,vagy bolti eladót,aki csip-csup összegekért dolgozik.


Nem is erre gondoltam, és nem is akartalak megsérteni. Pusztán arra gondoltam, hogy azért nagy többségben akik érzelmileg ennyire túltöltött, hosszú szövegeket írnak, azok hajlamosak való életben is érzelmileg túltöltve reagálni. Lehet, hogy te nem, de lehet, hogy igen. Ezért írtam csak, hogy nehogy abba a hibába ess, hogy azon vezeted le a felháborodásod, aki nem tehet arról, ami a felháborodásod okozza.


> Az,hogy valaki,hagyja magát kapca rongynak,csicskának,cselédnek használni,az az Ő maga dolga


Nem mindig az ő dolga. Pont ezért azért célszerű az államnak is szabályozni bizonyos kérdéseket. (Pl. minimálbér, hazai termelők támogatása, stb…). Azért nem az ő dolga, mert amíg csak magad vagy, addig dönthetsz úgy, hogy inkább éhezel, de nem mész el dolgozni egy bizonyos helyre, pusztán etikai okok miatt. De akinek családja van, az nem a saját sorsáról dönt, és alkalmasint kénytelen megalkudni, olcsón eladni a munkaidejét, vagy etikai szempontból kifogásolható munkát végeznie.


> De az ÉN stílusom,egyeseknek szélsőséges,és agresszív


Nem baj, majd elmúlik. :-)


~ ~ ~ ~ ~ ~ ~


Azért a multik jelenlétének megítélése sem olyan egyszerű téma, mint amilyennek elsőre tűnik. Egy ideig kb. én is úgy láttam, ahogy te. De igyekszem meghallgatni mindenféle politikai, gazdasági véleményt, és lehetőleg elfogulatlanul megítélni azokat, és bár nem vagyok sem üzletember, sem gazdasági, vagy politikai szakember, így nincs teljes rálátásom a dolgokra, de igyekszem megérteni a világot.


Ma azt gondolom, hogy valóban két oldala van az éremnek. A multik valóban hajlamosak kizsákmányolni a munkaerőt is, a vevőket is. Persze ügyelnek a látszatra, ezért vannak „ingyen” dolgok. Pl. az egyik élelmiszerbolt-hálózat minden 200 Ft vásárlás után megajándékoz 1 ponttal, ami 1 Ft-ot ér. Boldog-boldogtalan gyűjti is a pontokat, inkább vesz még egy rágót, hogy még egy pont összejöjjön. Pedig ha az ember számol, akkor ez 0,5% árcsökkentést jelent, ami azért erősen konvergál a nullához.


De visszatérve azért nem olyan egyszerű a téma, nem lehet azt mondani, hogy a multik beengedése hiba volt, vagy hogy ki kellene üldözni őket az országból. A multik hatalmas tőkét hoztak be, milliárdokat költöttek mondjuk egy áruházlánc kiépítéséhez, rengeteg beszállító, dolgozó belőlük él, rengeteg embert foglalkoztatnak. Megtehettük volna ezt mi is? Tudtunk volna egy nemzeti áruházláncot létrehozni? Tőke nélkül eléggé nyögvenyelősen. Egy erős, stabil gazdasággal rendelkező ország meg tudja csinálni, de mondjuk a rendszerváltás követő években, vagy évtizedben ez biztos, hogy nehezen kivitelezhető lett volna.


Igen, ennek az az ára, hogy a multi nem csak az eladott árú után vár el profitot, de elvárja a befektetett tőke megtérülését, illetve az az után járó profitot is. Nem hülye a multi, pont ezért jött ide.


Tulajdonképpen ez nem más, mint egy kölcsön. Most fizetjük a részleteket… Hogy ezen kölcsön nélkül is ott lennénk-e, hátrább, vagy előrébb, azt nehéz lenne megmondani. A történelemben általában nincs értelme a „mi lett volna ha” kezdetű kérdéseknek.


De mindenesetre a fenti érv is benne van a pakliban, ami ha nem is feltétlenül állja meg a helyét, de mint perspektívát, nézőpontot érdemes szem előtt tartani a dolgok megítélésében.

2014. aug. 31. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!