Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » A káros szokások öröklődnek?...

A káros szokások öröklődnek? Tovább

Figyelt kérdés
23 éves férfi vagyok, nem járok bulizni nincsenek züllött haverjaim, most mégis pár éve elég rendesen iszok, mindennap nem csattra de mégis megvan az adag, a héten elkezdtem cigizni , semmi ösztonzés hatására egyszerűen vettem egy doboz cigit és szívok, és még EGYÉB nyugtató kábitóhatásu szereket is szedek, azt hozzá kell tenni hogy alapjában depressziv, ideges, nyugtalan tipus vagyok, de nem értem saját magam.... Lehet örököltem a szüleimtől a hajlamot? Vagy csak bemesélem magamnak és ezzel nyugtatom magam hogy örököltem? persze ha szülők megtudnák hogy dohányzom végem lenne , mert még velük lakom és vannak szabályok addig. Ez van.

2014. aug. 30. 12:06
 1/3 anonim ***** válasza:

Kedves Kerdezo!


A szokas nem oroklodik, legalabbis nem genetikai ertelemben, mint a szemszin mondjuk. A viselkedesi minta az tovabbadodik, az un. kulturalis mem formajaban. Ha van a felmenoid kozott hasonlo vislekdeseu, mint te, gyanakodj, h az o mintajukat koveted. Nem mindig kozvetlenul a rossz szokas, mint minta adodik tovabb, nem minden dohayzo gyereke dohanyzik termeszetesen. Gyakran csak a problemakat kezelik ugyanugy az emberek egy csaladon belul. Ha pl. mindenki kudarckerulo, az akkor akar un. tanult tehetetlenseget is eremnyezhet (jobb nem csinalni semmit, abba nem lehet belebukni).


Ha neked ez igy jo, kovesd a mintat. Ha nem, meg lehet tole szabadulni.


Udv R.

2014. aug. 30. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Hagyd a francba ezeket a dolgokat!

Megold valamit is?..hát nem.

Szerintem nem örökölhető ez a szülőktől.Pl a szüleim dohányoznak,én nem.A depressziódat mi okozza azon gondolkozz el.

2014. aug. 30. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Az önbizalomhiánya sokmindenre rávitt csak érjek el valamennyit mégha edeiglenesen is, a szorongásom meg már orovosi jellegű szerintem mivel magasvérnyomásom lett már régebben, és ott is azt mondták hogy ne idegeskedjek meg ilyenek.
2014. aug. 30. 15:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!