Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Üdv! Az erős jelszavak nagyon...

Üdv! Az erős jelszavak nagyon fontosak a mai világban, de? .

Figyelt kérdés
de sajnos az összes helyre a jelszavunkat nagyon nehéz megjegyezni, minél erősebb, kacifántosabb egy jelszó, ki hogyan oldja ezt meg, illetve mit ajánlana hova lehetne ezeket lejegyezni ahol teljesen biztonságban vannak, és csak én tudok hozzányúlni ha szükségem van rá? K. ö. s. z.

2014. aug. 30. 13:13
 1/6 anonim ***** válasza:
0%
az erős jelszó nem a bonyolult jelszó, hanem a hosszú jelszó.
2014. aug. 30. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Leírhatod pl. egy papírra, de azt ugye más is elolvashatja. Leírhatod egy papírra úgy, hogy átkódolod úgy, hogy csak te tudd visszafejteni. Ez lehet bonyolult, de egyszerű is (pl. a papírra írt jelszavak minden 2. és 4. karaktere csak kamu töltelék).


De vannak direkt ilyen programok is, amik tárolják a jelszavaidat, és elvileg egy jelszót kell csak megjegyezned, ehhez a programhoz. Password Management Software-nek hívják az ilyeneket.

2014. aug. 30. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Első: ez_hosszu_jelszo_de_nagyon_gyenge


Ez írős jelszó, de megjegyezhetetlen: xV.3kP-$2g_5tzB21


Készítsünk megjegyezhető jelszót.


Nevem Péter, 1995-ben születtem, Budapesten, Kőbányán

Feleségem Sarolta (nem tudom mikor született), fiam Sándor, 2010-es.


19 (születési évem első fele)

19saCi (feleségem beceneve)

19saCi.2010 (fiam születése)

19saCi.2010-peTi (az én becenevem)

19saCi.2010-peTi.95 (születési időm másik fele)


Hasonló módszereket be lehet vetni. Ismerős elemek lehetnek benne, de felbontva. Legyen benne logika, de ne olyan vicces, mint a filmekben, hogy hogy is hívják a nőjét? Ja, Pintyőke, s már bent is vagyok a rendszerben.

2014. aug. 30. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
0%

És nem. A mai világban senki nem fog úgy jelszót feltörni, hogy leül egy kávéval, és nekiáll próbálkozni a neved alapján. Ha a jelszavad nem 12345678 vagy aaaaa, akkor gyakorlatilag a koca próbálkozóktól védve vagy. A bonyolultsággal ezen felül csak magadat szívatod, ugyanis egy feltörésre beállított programnak édes mindegy, hogy milyen értelmetlen betű és számhalmazt kell feltörnie, úgyis mindent végig próbál. A különbség annyi, hogy míg egy 8 karakteres jelszót pár óra, addig egy 12 karakterest tíz év feltörni. Azaz a

"pacipacipaci" ezerszer jobb jelszó, mint a "p@C1kA#$"


[link]

2014. aug. 30. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
0%
KeePass. Ha egy jelszót tudok, tudom az összeset.
2014. aug. 30. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Én egy egyszerű excel táblázatot használok, mert rajtam kívül senki sem használja a gépemet. :)
2014. aug. 30. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!