Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Kosztolányi Dezső Esti Kornél...

Kosztolányi Dezső Esti Kornél című műve valójában mennyi oldalból?

Figyelt kérdés

nemrég fejeztem be egy 136 oldalas változat elolvasását, és most találtam rá a libri.hu-n 200-300 oldalas változatokra

mit olvastam én eddig?


én ezt a verziót olvastam [link]


2014. aug. 31. 19:09
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Szerzői ívben lehetne pontos számot írni, de nem tudom, mennyi. Ezért a kérdésért meg nem állok neki keresni.

A kérdésed azért nem megválaszolható, mert a könyv terjedelme függ az oldalak méretétől, szedéstükörtől, sortávolságtól, betűtípustól. Sőt, még attól is, hogy régebbi kiadás, s ólomszedés, vagy számítógéppel tördelt.

Ugyanis a könyvek oldalszámának 4-es oszthatónak kell lenni, de inkább 8-al, 16-al. Ha nem így jönne ki a szöveg, akkor meg kell oldani. Klasszikust nem illik meghúzni (kihagyni szöveget), hozzá írni.

Ólomban csak meghajtani lehet, digitálisan (bár barbárság, de naponta megtesszük), összehúzni is. (betűköz csökkentésével pl., vagy a betű kisebb torzításával). Ha minden egyéb paraméter azonos, akkor sincs két egyforma megoldás, sok műlik a tördelőn is.


A 136 oldalhoz képest a 200 oldal is jelentős eltérés. Ennyi akkor lehet, ha nagyon különböző a tipográfia. A 300 oldalnál ez még inkább igaz.


Esti Kornél novellaalak, számos novellájában szerepel. Életében két novellás kötet jelent meg: Az Esti Kornél, mely 18 írásból áll, illetve a Esti Kornél kalandjai 17 novella.

A fenti technikai okon felül a könyvek oldalszáma attól is függ, hogy a kiadvány mennyi novellát tartalmaz. Csak az előbbit, csak a későbbit, mindkettőt, esetleg egyéb írásokat.

Ezen felül lehet kritikai kiadás is, jelentős jegyzetapaártussal.

2014. aug. 31. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
köszönöm a szépen és érthetően megfogalmazott választ :)
2014. aug. 31. 19:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!