Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Ott szeretném hagyni gimnázium...

Ott szeretném hagyni gimnáziumot és dolgozni.16/F Komolyan gondolom. Hogyan tovább?

Figyelt kérdés

Nekem nagyon nem megy tanulás, eleve olyan ember vagyok aki jól megvan magába, nem zavar ha nincs/kevés az ember körülöttem. Számomra túl nehéz az iskola (épp, hogy átmentem mindenből 2-el). Érzem, hogy nem bírok teljesíteni, csak a minimumot és az is akkora energiabefektetést igényel, hogy már depressziós leszek.

Nyáron viszont egy ismerősömnél dolgoztam, több 10 hektáros területen, és komolyan mondom élveztem, nagy fájdalom volt onnan eljönni.

A fizetés nem volt sok, de reggel nem fáradtságot éreztem, hanem boldogságot, hogy csak olyan munkát kell végeznem amit teljesíteni bírok. Munka (állatetetés, ültetés, szüret, sőt még aratás is) jól ment, egész nap bírtam volna csinálni. Jól bírtam aludni, soha nem stresszeltem. Szóval, nekem ne mondja senki, hogy maradjak inkább iskolába, mert 2 hónapon át egy nap nem kívántam magam oda. Az ismerős azt mondta bármikor mehetek, év közben is szívesen látnak.


Azért írtam ki ide a kérdést, mert a szüleim nem engednék, hogy ott hagyjam az iskolát, pedig nekem ott minden nap egy kínszenvedés. Ott kaptok szállást és ételt, szóval pénzt is bírok félretenni.


Mit tehetnék, hogy végre dolgozhassak és ne kelljen iskolába járnom?



2014. szept. 1. 16:48
 1/6 anonim válasza:
91%
18 evig vagy tankoteles. utana mehetsz isten hirevel
2014. szept. 1. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
100%
Menj át könnyebb suliba, és bírd ki ezt a két évet. Vagy menj levelezőre. Vannak olyan sulik, ahol szinte csak be kell járni, és már megvan a kettes. Nyolc osztállyal csak a közmunka, és minimálbér jut. Van mezőgazdasági szakközép is, ha az érdekel könnyebben megtanulod azt.
2014. szept. 1. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:

Kedves gyermekem te annyira hülye vagy, hogy az iszonyat!


Én 41 éves vagyok közmunkás és nem fogják a szerződésem meghosszabbítani, vért kell izzadnom, hogy másik olyan munkahelyet találjak ami a gimnáziummal összeegyeztethető időpontban kívánja meg a munkavégzést. Egész családomnak nélkülöznie kell, mert nem vállalhatok el bármely munkát ami nekem tetszene és a szakmai képesítésemnek is megfelelne.

Te meg 16 évesen, amikor valószínűleg még anyukád tart el, ott akarod hagyni a gimnáziumot? Normális vagy?

2014. szept. 1. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
Gyengébb képességűeknek ott van a szakmunkás képző. Könnyebb elvégezni, és sokkal többre mész vele mint egy érettségivel. "Egy jó szakma felér egy fél diplomával" Nem véletlen a közmondás.
2014. szept. 1. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Szakmával nem fog sokra menni. Ha nem vagy sportoló vagy szuper stréber aki a tanárok kis kedvence akkor kanyec. Szerintem tanulj rendesen és majd eldöntöd, hogy mi leszel.
2014. szept. 1. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Ha a gimit is alig bírja, akkor fősuli kilőve. Egy szimpla érettségivel meg annyit sem ér mint egy jó szakmával. Érettségivel elmehet gyárba betanított munkásnak, egy kőműves szakmával meg napi 10-15ezret is kereshet. Ha nem többet.
2014. szept. 1. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!