Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mit nevezünk ezeknek? (leírtam...

GGirl012 kérdése:

Mit nevezünk ezeknek? (leírtam lent) 7. es vagyok és dolgozat lesz és ezeket a fogalmakat kellene tudni, de nem találom Sehol. (könyvembe sincs benne, mivel ezek 6. -os fogalmak és nekem a 6. -os könyvem már nincs meg. )

Figyelt kérdés
Hűbérúr, Iszlám, Szentek, Céhek, Lovag, Kalifa, Eretnek, Város, Tatár, Ispán, Kalandozások, kancellária, tartományúr, ősiség, mezőváros, nemes, kormányzó, végvár, úriszék, protestán, megújulás, hitel, manufaktúra, azték, felfedező.
2014. szept. 5. 16:28
 1/2 anonim ***** válasza:

hűbérúr: [link]

iszlám: [link]

céhek: [link]

lovag: [link]

Kalifa: [link]

eretnek: [link]

város: [link]

tatár: [link]

ispán: [link]

kalandozások: [link]


kancellária: "rendszeres oklevél-kiállítással foglalkozó központi állami hivatal a feudalizmus korában. Az uralkodón kívül a királynénak, a főpapoknak és az országos főméltóságoknak (nádor, erdélyi vajda stb.) is volt kancelláriájuk, melyek jogi-igazgatási feladatokat láttak el. Magyarországon III. Béla király (1172–96) állította fel a királyi kancelláriát, amely 1526-ig működött. Szerepét az Udvari Kancellária vette át." [link]


tartományúr: [link]

ősiség: [link]

mezőváros: [link]

kormányzó: [link]

végvár: [link]

úriszék: [link]

protestáns: [link]

hitel: "hitel: pénzösszegek kamatra történő megelőlegezése vagy bizonyos időre való kölcsönzése. A fő hitelkérők az uralkodók voltak, akik magas kamatot fizettek. A költséges háborúk miatt a visszafizetések azonban sokszor lehetetlenné váltak, mely számos bankház bukásához vezetett." [link]

manufaktúra: [link]

azték: [link]

felfedezés: [link]


Mondd meg a számtech tanárbácsinak tanítsa meg a kulcsszavas keresést

2014. szept. 5. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Nagyon, nagyon köszönöm:) megmentettél az egyestől!! Természetesen zöld pacsi:).
2014. szept. 6. 07:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!