Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Különféle kések vásárlásához...

Különféle kések vásárlásához (pl egy vadászboltban) kell valamilyen engedély?

Figyelt kérdés
Egyik ismerősömnek volt egy kése amit még a nagapjátol kapott, már nincs meg neki de többször felemlegette, ezért szeretnék venni ajándékba, de nem valami bazinagyot hanem csak egy egészen kicsi jellegű késről lenne szó. 18 már elmúltam, de nemtudom hogy megvenni megvehetem e, nem kérnek e valamiféle engedélyt.

2014. szept. 6. 15:41
 1/4 anonim ***** válasza:

Nyugodtan megveheted. Arra figyelj hogy ha kijössz vele a boltból akkor ne csak úgy lóbáld az utcán hanem legyen elcsomagolva.


Egyébként ha tényleg személyre szóló kést szeretnél neki akkor inkább csináltass egyet egy mesterrel. Egy kézzel készült kés (pláne ha használja is) szinte felbecsülhetetlen a tulajdonosa számára.

2014. szept. 6. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Gondoltam erre is csakhát az nembiztos hogy megfizethető lenne számomra :S ígyis amiket neten nézegettem nem valami olcsók.
2014. szept. 7. 18:02
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Hát sajnos igen. Egy értelmes kés kb. 15.000-től kezdődik. Néhány mester is vállal ennyiért kicsit alap késeket. De néztem már kézzel készített vadászkést is ami 30.000-től indul.


Egyébként ha ennyire fontos szempont az ár akkor ajánlom a Mora késeket. Eléggé jókat gyártanak. Illetve (és tudom hogy most a késszakértők által képzeletben meg leszek kövezve) a Fallkinven F1 kínai klónját. Ahhoz képest hogy egy kínai klón iszonyatosan jó kés és árban is nagyon jó. (talán az egyik legjobb ár-érték arányú kés)

2014. szept. 7. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tippeket! :)
2014. szept. 12. 18:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!