Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Melyik a legjobb egyetem/főisk...

Melyik a legjobb egyetem/főiskola annak aki biológiát akar tanulni és tanár szeretne lenni?

Figyelt kérdés
Most vagyok végzős gimiben és biológia(+még valami de még nem tudom) tanár szeretnék lenni.Azt szeretném megkérdezni ,hogy ti a tapasztalataitok alapján melyik egyet./fősul.-t ajánljátok.40km-re lakok pesthez de viszont nagyon sok negatív dolgot olvastam az ELTE képzéséről + oda egy ismerősöm se ment.Viszont a EKF-TTK-ba és DE-TTK-ba is elég sok osztálytársam fog jelentkezni úgyhogy legfőképpen ezekre az egyetemekre lennék kíváncsi.

2014. szept. 6. 19:07
 1/1 anonim ***** válasza:
0%

Az ELTE TTK Biológia képzése kiemelkedően jó, nem tudom, hogy az ismerőseid mit miért tesznek.


Jelenleg két csúcsintézmény van biológiában, az egyik az ELTE (főként ha genetikus, immunológus, elméleti biológus szeretnél lenni) a másik a Szent István Egyetem Állatorvostudományi karának Biológia képzése (zoológia és ökológia területén).


Harmadikként a rangsorban említhető a Szegedi Egyetem Biológia képzése (főként biotechnológia, biokémia profil esetén).


Az egri főiskola, nyíregyházi főiskola, szombathelyi főiskola (NyME-ként is) borzasztóan gyenge.


Debrecen és Pécs sem igazán jó, közepesnek mondanám, mert jobbak mint a főiskolák, de messze nincsenek a hazai élvonalban.


Összefoglalva, ha Pest környékén laksz, és Biológia BSc-re szeretnél menni akkor egyértelműen az ELTE vagy a SZIE képzéseit javaslom. Ha délmagyarországon laknál akkor ésszerű választás lehetne Szeged.

2014. szept. 7. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!