Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Az emberek miért félnek a...

Az emberek miért félnek a haláltól, ha ugyan az vár ránk mint mikor még meg se születtünk?

Figyelt kérdés
Születésünk előtt se voltunk a végtelen időktől kezdve.Halálunk után se leszünk a végtelen időkig.Akkor miért félünk tőle?

2014. szept. 13. 16:47
 1/4 anonim ***** válasza:

A legtöbb vallás szerinte, ez nem így van, szóval itt hitt szintjén problémás a kérdés.

Hogy "rendes" választ is kapjál: szerintem azért félnek tőle, mert nem tudnak belegondolni abba, hogy ez pontosan milyen, illetve maga az elmúlás gondolata is rémisztő.

Szerintem felesleges dolog félni tőle, mindenki azt hisz amit akar és ami megnyugtatja, ha meghalunk ez már nem fog számítani.

2014. szept. 13. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 dirtboy ***** válasza:

nem az a rossz benne hogy mi lesz utána hová kerülsz mert szerintem semmi nem lesz utána hanem az hogy már nem éled az életed,tehát mindent elveszítesz,nem látod a barátaidat,családtagjaidat stb.

ez a félelmetes nem az hogy hová kerülsz halál után.

2014. szept. 13. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
az élőlények ösztönösen félnek az elmúlástól. hisz' a halál után nem élőlények többé.
2015. szept. 8. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Én még nem gondolkodtam a halálomon, de lassan itt lesz az ideje, ugyanis már 66 éves vagyok. Bezony! Gondolom mindenkinek megvan az oka rá. Egyesek a végső elmúlástól félnek, hogy semmivé lesznek mások meg az ismeretlentől pokoltól és miegymástól. Normális ember féli a halált, a félelem genetikailag belénk van kódolva. Félelem nélkül élni, hogy semmitől sem félsz olyan, mintha égő benzines kannával rohangálnál a benzinkúton.
2017. ápr. 5. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!