Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Piercer szeretnék lenni....

Piercer szeretnék lenni. Milyen végzettség kell hozzá?

Figyelt kérdés

Most fogok érettségizni, gimnáziumba járok. A választott tantárgyam állampolgári ismeretek. Szeretnék piercer lenni, de nem tudom, ehhez milyen tanfolyamot kell elvégezni? Vagy milyen végzettség kell? Hogy van ez? Találtam neten tanfolyamot, 65 ezerért... Piercer ismerősöm nincs aki taníthatna.


17/L, Szeged.



2014. szept. 15. 19:56
 1/1 anonim ***** válasza:

Szia!


Mivel én is az akarok lenni, illetve foglalkozok is vele, így tudok segíteni. Legalábbis remélem.

Gimis érettségid nem baj, hogy van, bár a biosz talán jobb lenne tárgynak, de gimiben amúgy sem tanítanak ilyen szintű biológiát, ami kell hozzá.

Hivatalosan magyarországi OKj-s vagy egyéb képzési rendszerben SINCS Piercer szakma.

Vannak ugyan tanfolyamok itt-ott, de azok amolyan pénzlehúzók.

A piercerek nagy része hobbi szinten tanulta meg amit tanult és azt alkalmazta. Szalonban működéshez persze kell engedély, de mivel nem orvosi eljárás, így nem olyan szigorú a törvénykezés, mint kéne.

Általában egészségügyben dolgozók, témába kerültek (tetoválók, kozmetikusok..stb.) közül kerülnek ki piercerek.

Két módja van annak, hogy dolgozni tudj ebben a szakmában.

Első mód:

Veszel egy kezdő szettet. Veszel ékszereket, kellékeket..stb, majd pedig elkezdesz gyakorolni. (Magadon, ismerősökön, vagy úgymond "ingyen" vállalsz szúrást) Fontos megemlíteni, hogy egy formanyomtatványt érdemes csinálnod MS-Word-ben. (Tartalmazza, hogy belegyezik a másik, benne vannak a kockázatok, veszélyek, hogy megkapta a tájékoztatást, illetve hogy ő is tájékoztatott téged mindenről, amit tudnod kell. Ez a kötelező része, de a kezelést is beleírhatod. (Egyetemi fénymásolóknál 4-7ft/lap a nyomtatás feketével)

Második mód:

Elmész egy profihoz, viszel neki önéletrajzot és motivációs levelet és kérsz tőle egy időpontot elbeszélésre. Ott meg kell beszéljétek, hogy ő hogyan tanít téged, illetve te ezért mit csinálsz meg. Szerződést kell kötnötök akkor, ha szalonban fogsz szúrni. Általában valamennyi pénz és munka az ára annak, hogy tanítson. (pl.: te csinálsz meg helyette egy csomó mindent, tehát érdemes ezért roppant rugalmasnak lenned, mint egy titkárnő-takarítónő-helyettes-személyi asszisztent...stb.)

Általában kevesen vállalnak el betanítást, viszont általában ők nagyon profik. Így is magadnak kell megvenned mindent, de talán segít neked, hogy árban jobban gyere ki.


Persze mind a két módhoz rendkívüli odafigyelés, szolgálatkészség, megalázkodás kell. Meg persze pénz és rengeteg meló.


Felhívom a figyelmed, hogy csak 17 vagy, így várj vele 18 éves korodig!!! Addig is tanulhatsz egy csomó mindent a szakmáról.


Gondolod, írj nekem privátban és rengeteg mindent elmagyarázok (szükséges eszközök, a dolgok árai, stb.)

Ha nem írnál, akkor is remélem segítettem.

2014. szept. 16. 04:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!