Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Egy vakon született ember,...

Egy vakon született ember, mit álmodik?

Figyelt kérdés
2010. jan. 20. 17:23
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

ez jó kérdés... hűű... ez tényleg érdekes! jujj... lehet hogy foltos csíkos kék-zöld embereket látnak? netán... de ez tényleg! hogyan? :O már az is érdekes ha csak a színvakok álmait akarjuk boncolgatni! de tényleg és a színvakok? ők fekete-fehérben álmodnak? :O


Off.:egyébként nem piszkálódás kép de én 13 éves vagyok és érdekel a dolog


13 lány

2010. jan. 25. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
Színvakokkal, színtévesztőkkel kapcsolatban végzett kutatásokról nem tudok. Őket kell megkérdezni.
2010. jan. 26. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
100%
Szia. Én 4 éve vesztettem el a látásomat... (beszélő számíítógp segítségével írok) Azóta csak hangok, hőérzetek, illatok, szagok, tárgyak, élőlények formái jelennek meg az álmaimban. Gondolom egy született vaknál is csak az jelenik meg, amit tapasztal... Aki azt írta, hogy "a született vak nem álmodik", tőle kérdezném, hogy miből gondolja? Gondoljunk csak bele, hgoy mi is azt álmodjuk, amilyne ingerek érnek bennünket a nap folyamán. A született vakot is érik ingerek, sőt... más az érzékelése (még nekem is, aki nem született vak). Ők is ugyanúgy feldolgozzák alvás közben a nap folyamán történteket. Üdvözlettel: Vivien, 18
2010. márc. 22. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

Te jó ég..18 éves vagy és 4 éve elvesztetted a látásod?ez szörnyű!nagyon sajnállak.

nem gonoszságból, csak kíváncsiságból kérdezném, hogy hogyan?ha nem akarsz, nem kell válaszolj.de tényleg nagyon nagyon sajnállak.

2010. márc. 22. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
Szia utolsó válaszoló. Semmi gond, válaszolok szívesen: koraszülött voltam (6 hónapra születtem, nem feljlődött ki az érhálózat a szememben, plusz még egyéb helyeken) és az inkubátorban vakultam meg, mindkét szememer. Műtétek sorozata következett, de még így is csak a bal szmemet tudtdák megmenteni. A jobb szememmel sosem láttam. Anyukámnak megmndták, hogy csak idő kérdése, hogy mikor vakulok meg, immár menthetetlenül, mert halnak el a sejtek a szemfalamban.... Nos, ez a bizonyos idő 14 év volt. Úgyhogy mostmár így maradok:( Ha minden igaz, lesz egy négylábú segítőtársam:) Remélem összejön. Kedves vagy, hogy sajnálsz! Majd a kutyus (ha sikerül igényelni), kizökkent a magányból....
2010. márc. 22. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

Köszi, hogy válaszoltál.

Hát az eseted tényleg nagyon megrendítő, legalábbis számomr az, és senkinek sem kívánnék ilyet.D e a kutyus az biztos jó lesz.:)

2010. márc. 23. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Nincs mit:) Én sem kívánom senkinek....
2010. márc. 24. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!