Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Van-e okom/okunk a félelemre?

Van-e okom/okunk a félelemre?

Figyelt kérdés
Békásmegyeren reggel kutyasétáltatás közben kb. 5-6 légvédelmi szirénát vettem észre amit eddig soha nem láttam a környéken pedig elég rég óta élek itt. Eddig az interneten azt olvastam hogy csak a gyógyszergyárak köré raknak le ilyen szirénákat tudomásom szerint a III. kerületben nincs gy. gyár. Háborúra készül az ország vagy mi lesz mert eléggé parázok.

2014. szept. 28. 12:19
 1/6 szántóvető ***** válasza:
7%
igen.valami közeledik,ne mondd hogy nem hallottál még róla.jobb felkészülni.
2014. szept. 28. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Eddig is ott voltak. Nem tudom hol olvastad hogy 'csak gyogyszergyarak melle' tesztenk ilyeneket, de hulyeseg, tele van veluk a Belvaros is, meg a kulvarosok is (en pl. az ablakbol is latok egyet a szomszed emeletes haz tetejen).


Haborutol parazni teljesen felesleges.

2014. szept. 28. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Facebookon ki volt rakva egy poszt aszthiszem hogy a hír24 rakta ki (de nem biztos) hogy a gyógyszergyárak miatt telepítenek ilyen szirénákat. Pedig itt Békáson sohasem voltak ilyenek max 1db de most láttam hogy a Hollós K. L. utca 5- nek a tetejére is raktak egyet na az soha nem volt ott és nagyon újnak néz ki.
2014. szept. 28. 14:05
 4/6 anonim ***** válasza:
Meg egyszer: nem keszul az orszag haborura, nem csak a gyogyszergyarak kornyekere telepitenek legvedelmi szirenakat (amik amugy nemcsak legvedelmi, hanem altalanos katasztrofavedelmi szirenak), es tok felesleges ezen parazni es hergelni magadat. NEM LESZ HABORU.
2014. szept. 28. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Okay, thank you! ;D
2014. szept. 28. 14:25
 6/6 anonim ***** válasza:

Mindenhol vannak szirénák, de elsősorban a gyógyszergyárak, és az egyéb veszélyes vegyi üzemek körül dolgoznak rajtuk nagy erővel és idén szeptember 1 től a veszélyes gyárak környékén mindenhol tesztelni fogják minden hónap első hétfőjén. Persze mindenhol vannak, csak ott nem dolgoznak rajta nagy üzemben mint a veszélyes területeken. Nálunk a kisvárosban is van gyógyszergyár és itt nagyon komolyan építgetik már több éve, és idén szeptembertől minden hónap első hétfőjén fogják tesztelni múlt hétfőn is volt teszt amolyan morgatás amit előtte és utána is bejelentették hogy próba. És innen nem messze is van egy város ahol szintén van egy vegyi üzem, az igaz nem gyógyszergyár de ott is ugyanúgy tesztelik őket. És ez teljesen jogos is mert ha esetleg valami hiba van akkor tényleg jóformán azonnal kell értesíteni a lakosságot hogy baj van és mi a teendőjük nehogy nagyobb baj legyen.


Én gyógyszergyárban dolgozom és ott is volt téma az oktatáson hogy mi a teendő ha veszélyes anyag kerül a levegőbe, és sokan mondták hogy nagyon komoly biztonsági berendezések vannak kiépítve meg én magam is látom, és kezelem a gépeket, és tudom hogy ha gond van egyből letilt a rendszer és hibaüzenetek hada jelenik meg, meg az a veszélyes anyag szintén megvan az üzem légterében és nagyobb már veszélyes dózis esetén már megszólal a belső vészjelző és akkor komoly fennforgások szoktak lenni ha épp valami veszélyes anyag folyik. Ha végképp nagyobb baj történne ott ami sajnos bármikor megeshet mert volt már olyan egy másik csarnokba hogy szétdurrant egy cső amiből veszélyes anyag folyt ki elég sok és igaz azonnal elzárták a fő vezetéket de a csarnokba gázmaszk nélkül nem lehetett megmaradni és egy kevés került ki a szabadba is ami nagyon kis dózisú volt mert figyelték, és mérték ezerrel, de a szagát pár utcával arrébb a barátnőméknél is lehetett érezni. És errefelé még gyerekkoromból is emlékszem rá volt amikor elég büdös volt az egész városba mert olyan anyag került ki a szabadba és bár veszélyt nem jelentett de kellemetlennek nagyon az volt. Meg sokszor dolgoznak ott veszélyes anyaggal ami simán kikerülhet a levegőbe elég ha huzatot csinálnak véletlenül és akkor pikkpakk kikerül a szabadba és akkor simán elképzelhető hogy a fél városnak annyi.


Sajnos ez benne van az ilyen üzemek környékén a pakliba sőt ez a szomszédos városokba, településekre is átterjedhet. Gondoljunk csak bele Csernobilba, vagy a nemrég történt Fukusimai katasztrófára a radioaktív anyag ide is elért igaz minimális dózisban de sokan, köztük én is meg éreztem a hatását, fejfájás, hányinger stb...


Szóval jogos a kiépítése az ilyen rendszereknek és azoknak a tesztelése is érthető. Most hétfőn itt is tesztelték, épp pihenőn voltam itthon kint voltam a kertbe és tisztén hallottam a morgatást meg a próba felszólítást is a szirénának pedig elég messze van tőlünk a sziréna. Sőt a volt sógorom szintén részt vett a szirénák kiépítésében, és a 2011 es országos katasztrófavédelmi gyakorlatnál is volt szirénapróba amibe ő szintén részt vett és egy régebbi fajta szirénát kellett bekapcsolnia ahová még én vittem ki kocsival és mondta hogy azt is lefogják cserélni erre az új típusúra amit szintén meg is tettek.

2014. okt. 12. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!