Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Kinek hiányozna, kinek nem...

Kinek hiányozna, kinek nem hiányozna és miért ha a civilizáció így ahogy ismerjük (meló, suli, alvás, hétvége stb. ) végetérne?

Figyelt kérdés
Kérlek írd meg a korod is, hogy megtudjuk, melyik korosztály hogyan gondolkodik.
2014. szept. 28. 13:46
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
nekem szerintem a civilizáció mint olyan nem hiányozna, modern életünk egy mókuskerés mely nem vezet sehová.
2014. szept. 28. 13:46
 2/16 anonim ***** válasza:
90%
És akkor mit csinálnál így vasárnap délután? Lándzsahegyet pattintanál? Szarás után lapulevéllel törölnéd a valagadat? Nyersen ennéd a mókust? Belehalnál egy begyulladt fogba?
2014. szept. 28. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:

"mókuskerés mely nem vezet sehová"

ezt hogy érted?? a világ folyamatosan fejlődik, nincs cél amit el kell érni, határ a csillagos ég

2014. szept. 28. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

nekem csak az ellátás hiányozna, pl ha valami bajod van, kihez fordulnál ha nincsenek orvosok? meló és a szürke hétköznapok (mókuskerék) baromira nem hiányozna senkinek

22F

2014. szept. 28. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 yoshimitcu ***** válasza:
Egy darabig nem hiányozna szerintem. Addig ameddig nem lenne túl unalmas. Lenne jó és rossz oldala is. Nem kéne olyan emberek közt lennem akiket utálok, munkahelyen, iskolában, nem kéne azt csinálnom amit utálok, unalmas, monoton, a melóhelyen, éhbérért, azért hogy más gazdagodjon meg a munkámon. Nem kéne a kocsik kipufogóját szívnom, annak ellenére hogy én biciklivel járok. Vadászni kéne, halászni, meg ilyenek. Esetleg állatokat tartani, meg zöldséget, gyümölcsöt termeszteni, hogy legyen mit enni, nem a tartósitószeres szemeteket enni a boltokból. Annyi hogy lehet hogy unalmasabb, de nyugodtabb is lenne az élet, áram, elektromos cuccok nélkül. Este csak szexelni lehetne xd. Azt is gyertyafény mellett max. Lehetne csavarogni lóháton ingyen. Nem 400ft os benzinért, meg a kizsákmányoló adók árán, amiket az autósokkal fizettetnek. Kipróbálnám fent a hegyekben így élni valameddig. 25F
2014. szept. 28. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Az iskola,számítógépek,okostelefonok stb nem hiányozna,de kb minden más igen. 16/l
2014. szept. 28. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim válasza:
nekem hiányozna a civilizáció ... Nem feltétlenül robotolok de közalkalmazott D1 kat ba vagyok, de későbbiekben orvoira is akarok menni. Aki nem tesz semmit az nem is fog kapni semmit. Kivéve ha Bill Gates vagy mert akkor is ki_bas_zott sok pénzed lesz. :D
2014. szept. 28. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim válasza:
22f
2014. szept. 28. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

# 2

Vasárnap délután a mezőgazdasággal és az állatokkal foglalkoznék, vadásznék stb. Azon kevés benszülöttek akik vannak még valahol a világban is rendelkeznek orvosi alapfogalmakkal, részben nem romlik úgy a foguk, részben pedig ismerik a foghúzást.

Ne légy ennyire Technológia-Függő :D

Lehetsz vagy 10 éves, látszik hogy te sem ültél még be igazán a mókuskerékbe :)


# 3

Mi fejlődik villámgyorsan, nem mondom hogy öreg, inkább hogy idősödő fejemmel én azt látom hogy annyi mindent felhalmozhatunk, gürizhetünk a munkban és mégsem értünk el semmit, lehetünk gazdagok vagy szegények, mit ér a technológia ha öregségedre azt látod hogy elszaladt az életed de nem is igazán éltél.

A világ leggazdagabb emberei (lást. pl. Bill Gates) hiába halmozta fel vagyonát, időskorát csak annak szenteli hogy eladományozza azt és letegyen valami maradandót az asztalra.

Ő is rájött hogy nem a technológia, nem a vagyon tesz boldoggá.


# 4

Igazad van, de értekes mód valahogy a technológia soha nem segített ezen, lekűzdtük a himlőt mint halálos vírust, és mit tesznek ma a tudomány segítségével, biológiai fegyvereket fejlesztenek amik még halálosabbak, szóval az ellátás amit adhat, azt el is veheti. Sok betegségünk épp a modern civilizációnk miatt van.

És persze vannak emberek akik távol élnek a civilizációtol, elvonultan, de néha nekik is szükségük lehet orvosi ellátásra.

Viszont az elvonult életmódtól olyan nyugalmat kapnak amit városban soha nem élhettek volna át, mit sem ér a mi modern életmódunk, nem szabad elfelednünk hogy nélküle is lehet élni, az egyetlen nehézség az valóban mindössze az orvosi ellátásban lenne ezt jól látod.


# 5

Szerintem nem lenne túl unalmas, gazdálkodni, állatot tenyészteni és magamnak megtermelni mindent amire szükségem van, ez azért elég komoly elfoglaltság :)

(Nyilván máshol látom én aki falun nevelkedtem 20 éves koromig mint aki ki sem tette a lábát soha Pest betondzsungeléből)

Jó olvasmány erre az "Ábel A Rengetegben" :)

Aki járt már erdélyben, az láthatja mennyire más ott az élet, és mégsem halnak bele :)


# 6

Mi tartozik neked bele a "minden más" -ba? :)



# 7, 8

Tőled is csak azt tudom képzelni, mi hiányozna? :)


Köszönöm az eddigi válaszokat, érdekes vita elébe nézünk, külön köszönöm azoknak akik mindkét oldalát megnézik a dolognak, mert mindennek két oldala van :)


Eddigi eredmények alapján nálam csak jóval fiatalabbak válaszoltak, sokan épp csak kezdik vagy még el sem kezdték igazán megízlelni a mókuskereket, de némelyikőtöknek azért akadt jó és érdekes meglátása amire eddig én sem gondoltam :)

2014. szept. 28. 14:49
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Emberismeretből nem vizsgáztál túl jól. Ketteske vagyok, 41 éves, és biztos vagyok benne, hogy többet szaladtam már a mókuskerékben, mint te. És nem akarok reggeltől estig kapálni, nem akarok 45 évesen meghalni végelgyengülésben vagy végkimerülésben, és úgy általában, a hátam közepére sem kívánom a középkori vagy az ókori (vagy akár az őskori) technológiai és higiénés színvonalat.


Lehet, hogy te azt hiszed, napi fél óra a kiskertben elég ahhoz, hogy megélj, de nem. Csak - szerencsédre - te beleszülettél a jólétbe, és már csak a romantikus, kosztümös filmekből van valami halvány elképzelésed a régi, "technológiamentes" világról. Tévesen.


Egyébként beveheted magad az erdőbe, senki nem tiltja. Van egy csomó vadon, ahol akár napokig is meglennél, mielőtt kétségbeesetten hazarohannál.

2014. szept. 28. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!