Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Nem olyan rég Budapestre...

Nem olyan rég Budapestre költöztem és szeretnék egy ideiglenes lakcímkártyát kérni, mert nem akarok mindig Vácra járni, ha orvoshoz kell mennem. Az ideiglenes lakcímkártya, jogosít az adott kerületben ingyenes orvosi ellátásra?

Figyelt kérdés

2014. okt. 1. 12:01
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Nem. A TAJ kártya jogosít alapellátásra. A lakcímkártya arra kell, ha egy családorvoshoz be akarsz jelentkezni, hogy ő hozzá fogsz járni.
2014. okt. 1. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Először is köszönöm a választ.

Semmilyen más megoldás nincs erre? Ha mondjuk Magyarország másik végébe költöznék, akkor is vissza kéne járnom Vácra?

Valamilyen megoldás biztosan van erre, nem?

2014. okt. 2. 10:58
 3/11 anonim ***** válasza:

Mi vaaaan? Én ezt írtam? Nem.

A TAJ kártya jogosít alapellátásra, nem a lakcímkártya. Ha biztosított vagy, az egész országban el fognak látni. Ezen nem tudom, mit lehetett félreérte.

Ha a tartózkodási helyeden hosszabb ideig élsz, nem csak néhány napot, akkor bejelentkezel a családorvosnál. Ahhoz kellhet a lakcímkártya.

2014. okt. 2. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Értem, de a múltkor el akartam menni itt Pesten és azt mondták, hogy csak akkor mehetek, ha fizetek érte, pedig nem magánrendelésre akartam menni. Ezért gondoltam, hogy kell hozzá valami.
2014. okt. 6. 19:09
 5/11 anonim ***** válasza:
Van érvényes biztosításod?
2014. okt. 6. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Igen, van.

De be fogok menni és megérdeklődöm pontosan.

Köszönöm a válaszokat.

2014. okt. 7. 14:47
 7/11 anonim ***** válasza:

Nem rossz ötlet, de hogy nem lehet elsőre is megérteni, amit írok? Nem értem. Nem ötleteltem, hanem tényeket írok.

Ha van érvényes társadalombiztosításod, akkor minden olyan rendelőben ingyen (a biztosítás ellenében) ellátnak, amelyik szerződésben áll a tb-vel. Tehát minden háziorvos, s sok magánrendelő is.

Nem csak az állandó lakhelyen, de a tartózkodási helyeden is jár ez. Elvileg szabad orvosválasztás is van. Ha Nagykanizsa az állandó, Szeged az ideiglenes, Pécsre is bejelentkezhetsz családorvosnál. Csak sűrűn váltogatni nem lehet.

Sürgős esetben pedig bármelyik orvosnak el kell látnia, ha nincs biztosításod akkor is. Igaz, utólag fizetni kell.

Olyan orvos kötheti csak ki fizetéshez a nem sürgős kezelést, amelyiknek nincs szerződése a tb-vel. De nála meg tök mindegy, hol laksz.

2014. okt. 7. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:

Sziasztok!

Kicsit elbeszéltek egymás mellett. :)

Javaslom a kérdezőnek az Országos Egészségbiztosítási Pénztár honlapján, az ehhez tartozó tájékoztató oldalt felkeresni:

[link]

Ami neked kellhet:

Orvosi ellátás betegség esetén - [link]

Ha szükséges a tájékoztatókban a jogszabályi hivatkozást is megtalálod.

2014. okt. 8. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm mindenkinek a válaszokat! Most már nagyon okos lettem :)
2014. okt. 8. 19:11
 10/11 anonim válasza:
Amúgy elvileg most októbertől van érvényben az a törvény, miszerint csakis ott láthatnak el, ahova be vagy jelentve. Engem is hulla betegen hazaküldtek Budapesten, hogy majd otthon menjek el orvoshoz... ami persze nem működik, mert nem tudtam hétközben hazamenni. Thank you
2014. okt. 28. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!