Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ideiglenes lakcímkártya...

Ideiglenes lakcímkártya igénylés esetén jelen kell lenni a tulajdonosnak, vagy haszonélvezőnek?

Figyelt kérdés
Vagy elég ha csak az aláírása van rajta? (Gondolom nem tudom bizonyítani, hogy tényleg a tulaj írja alá) Vagy hogy működik ez? Köszi előre is!

2014. júl. 15. 15:20
 1/9 anonim ***** válasza:
Mármint hogy tartózkodási helyet szeretnél létesíteni? Ha van bármiféle magán, vagy közokiratod, ami feljogosít az ingatlan használatára, akkor elméletileg nem kell, de gyakorlatilag kérik az ingatlan tulajdonosának beleegyezését. Bár nem kell jelen lennie, elég ha aláírja a lakcímbejelentő nyomtatványt. (az én albérlőim is így csinálták, én aláírtam nekik a nyomtatványt, ők bementek az okmányirodába és megcsinálták nekik). Ha te akarod aláírni a tulaj tudta nélkül, arra azt tudom mondani, hogy nem szép dolog, de nem fogják megvizsgálni, valódi e az aláírás. A tartózkodási helyet öt évente meg kell újítani.
2014. júl. 15. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
A szállásadók egyikének feltétlenül jelen kell lenni, az lehet egy tulajdonos vagy egy haszonélvező. A lakcím-bejelentőt a tulajdoni lapon szereplő minden tulajdonosnak és haszonélvezőnek alá kell írni.
2014. júl. 15. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Első vagyok, én azért megkérdezném a tulajt, az lenne a tiszta sor. Semmi hátrány nem éri.
2014. júl. 15. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
jajj nem, dehogy akarom a tudta nélkül :) Épp ezért írtam, hogy gondolom jelen kell lennie valakinek, mert nem tudom bebizonyítani, hogy tényleg ő írta alá! Köszönöm szépen a gyors válaszotokat!
2014. júl. 15. 15:34
 5/9 A kérdező kommentje:

Bocsi, azt hiszem félreérthetően írtam a kérdésem! Természetesen tud róla a tulajdonos, hogy szeretnék igényelni ideiglenes lakcímkártyát! :) A probléma ott van, hogy nem tud velem eljönni az okmányirodába mostanában :(

Ezért is írtam, hogy az okés-e ha hazaviszem a papírt, aláírja, majd visszaviszem az Oi-ba. De ezek szerint nem...:(

2014. júl. 15. 15:40
 6/9 anonim ***** válasza:
2. válaszoló vagyok. Múlt évben adtam bérbe lakást. A tulajdoni lapon volt egy tulajdonos, 3 haszonélvező. Mind a négynek alá kellett írni a bérlő bejelentőlapját és a négy közül legalább egynek meg kellett jelenni az okmányirodában. Ennek alapján írtam a választ.
2014. júl. 15. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
86%
Első vagyok, úgy látszik okmányiroda válogatja. Bp VI kerületben adom bérbe a lakásomat, az albérlők az aláírt lappal, és az albérleti szerződéssel mentek be, ott senki nem kifogásolta, hogy nem vagyok ott. Amikor a páromhoz bejelentkeztem először csak tartózkodási helyre, akkor is egyedül mentem az aláírt papírral. (XX. ker). Úgy látszik, nem egyformán intézik. Szerintem, azért ha tutira akarsz menni, tényleg legyen ott egy tulaj, nehogy potyára menj.
2014. júl. 15. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Az okmányirodák összevissza csinálják. Találomra kérnek dokumentumokat, adásvételit, tulajdoni lapot, tulajdonos jelenlétét és ami még eszükbe jut. Igazából nem kérhetnék, nincs rá felhatalmazásuk. Ha emiatt meghiúsul a lakcímbejelentés, lehet panaszt tenni, hogy ellehetetlenítették a kötelességedet. Igazából a tulajnak sincs ebbe beleszólása, annyi a dolga, hogy aláír szépen, mint a katonatiszt. Ha az ügyintéző úgy gondolja, hogy hamis az aláírás, tegyen feljelentést. De ne kekeckedjen minden tisztességes polgárral erre hivatkozva.
2014. júl. 16. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen Mindenki válaszát és segítségét!
2014. júl. 16. 10:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!