Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » általanos iskolas 8. osztalyos...

általanos iskolas 8. osztalyos tanulo vagyok, és magyarbol es toribol nagyon jo vagyok (: es en ugyved akarok lenni, . Gimnaziumba megyek majd. Csak nem tudom hogy mi hogyan mukodik. Es human szakra kell mennem ugye?

Figyelt kérdés
tudnatok segiteni?

2014. okt. 4. 09:31
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell humán szakra menned, az a lényeg, hogy jól megírd majd az érettségit. Lehet, humánról könnyebb bejutni, mert több az irodalom órád, de egy másfajta gimnáziumban is lesz magyar és töri fakultáció, aminek a keretein belül majd utolsó két évben emelt óraszámban tanuljátok a tárgyakat. Én egy erősebb nyelvtagozatos gimnáziumot keresnék a helyedben, mert most van időd nyelvet tanulni rendesen, az pedig nagyon fontos. Ha ügyvéd leszel, akkor is biztosan hasznos lesz. Én nyelvtagozatos voltam, onnan jutottam be orvosira, te is be tudnál jutni máshonnan jogi karra, ha kitartó vagy. De ha nagyon a töri, irodalom érdekel, akkor a humán tagozat biztosan megalapozza majd a tudásodat érettségire. Ha felvesznek jogra, akkor utána mondjuk túl sokat nem fogsz használni már ezekből a tárgyakból, de a szövegértésed biztosan sokat fejlődik majd gimiben, ami nem hinném, hogy hátrány, azokat a számomra értelmetlen jogi szövegeket elnézve. :D
2014. okt. 4. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
En is ugyanigy voltam. Most 10.-es vagyok. A tatai Eotvos Jozsef Gimnaziumba jarok human tagozatra, jovore lehet valasztani fakultaciot (a tori kotelezo). Szerintem nagyon jo, bar tanaroktol is fugg, de csak ajanlani tudom.:)
2014. okt. 4. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

elsõ: hány éves vagy? nehéz az orvosi?

második: hol van az a suli ahova te jársz?

2014. okt. 4. 14:57
 4/4 anonim ***** válasza:

Első vagyok. Nemrég lettem 22 éves. Az orvosi nem könnyű, de azért sokszor túlmisztifikálják.

A második azt írja, Tatára jár. :)

2014. okt. 4. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!