Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Angol házi segítség?

Angol házi segítség?

Figyelt kérdés
Angolból kaptunk egy házit, hogy írjunk fogalmazást "Közlekedés régen és most." De nem tudom, hogy kezdjek neki. Angolból jó vagyok, és csak annyit kérdeznék, hogy hogy kezdjek neki, esetleg miket írjak bele.. Nincs ötletem. Köszönöm előre.

2014. okt. 5. 07:56
 1/2 anonim ***** válasza:
Vezesd fel úgy, hogy közlöd, miről írtál fogalmazást, mit fogsz bemutatni. "Dolgozatomban a közlekedés fejlődéséről fogok beszélni. Kitérnék ...-re, ...-ra, stb." Bemutathatnád, hogy ötezer éven át hogyan közlekedtek az emberek (szekér, hintó, ló, hajó leginkább). Itt megemlíthetnél néhány érdekes közlekedési módot (pl: India: harci elefántok; Közel-kelet: gyaloghintó). Majd a XIX. században megjelent a (gőz)mozdony (=>vonat), és a gőzhajó. Aztán jött a XX. század: autók, léghajók, repülők, villamosok, omnibuszok. Majd még később földalatti, metró. Esetleg, ha nézel Discoveryt, a jövő közlekedési eszközeiről is beszélhetsz egy keveset. Végül lezárod a beszédedet "Amint láthatjuk, 5000 éven keresztül nagyon lassan, majd a XIX.-XX.-XI. században egyre dinamikusabban fejlődött a közlekedés"
2014. okt. 6. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen.
2014. okt. 7. 16:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!