Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Hallássérült, szemüveges...

Hallássérült, szemüveges (gimnazista) nő mehet katonának? Vagy nincs rá lehetősége?

Figyelt kérdés
17 éves vagyok, még Gimnáziumba járok. Megfordult a fejemben, hogy mehetnék katonának. (Karakán nőszemély vagyok, átlagos lányoknál erősebbnek érzem magam. Pl. 35 m-re eltudtam dobni a kislabdát.) Mik ill. milyen képességek kellenek katonasághoz? Milyenfeltételek vannak? Kutyákat imádom, értek is hozzájuk. Vagy esetleg nincs olyan, hogy ott a katonasàgnak lehet kiképezni a kutyákat? Vagy csak ez már katonáké a feladat? Köszönöm!

2014. okt. 5. 20:22
 1/4 A kérdező kommentje:
Előre leszögezném, hogy nagyothalló vagyok, nem siket, se süket.
2014. okt. 5. 20:31
 2/4 anonim ***** válasza:
Ha javul a hallásod és a látásod akkor szerintem igen. Lehetsz. :D
2015. febr. 19. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 neige válasza:
Fizikai, pszichikai és egészségügyi szűrésen kell megfelelned.Ha érdekel, akkor kb. 15 percnyi folyamatos futásra készülj, mert ennyi idő alatt távot kell teljesíteni, ehhez lesz 50 felülés, 50 fekvő. Ha ezen átmentél, megnéznek egészségügyileg is, de szerintem az, hogy rosszul hallasz, alkalmatlanná fog tenni, mert ha üvöltik, hogy dobd el a kézigránátot, nem fogod hallani..
2015. febr. 19. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

"02-19 15:06":


A látásom csak akkor javulna, ha szülnék legalább két gyereket.. (Anyu is szemüveges volt és kiderült hogy a szüléstől jobb lett a látása, így nem hord szemüveget.)


neige:


Hát attól függ, hogy mennyire messziről kiabálnának..

Szerintem úgyanúgy hallok távolról is ahogy a többi normális ember is. Csak nem nagyon tudom követni a beszédet. Mármint nem értem mit mondanak. De szerencsére mindig érzem a hangban, hogy mit akar mondani. (Úgy értem, hogy valamit üvöltenek nekem, de tudom hogy mit akarnak. Adott helyzetben..) Ezt most remélem érted, hogy mit akartam mondani..:D


Köszönöm.:)

2015. márc. 12. 20:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!