Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Ha az űr végtelen azt hogy,...

Ha az űr végtelen azt hogy, ha meg nem akkor hogy van vége?

Figyelt kérdés

elég fura kérdés de ti mit gonoltok oké hogy a számok végtelenek de hogy lehetne az űr végtelen úristen ebbe nem lehet belegondolni lehet hogy az úrön kívül is van valami még ?

ha meg véges azt hogy csak nics beton fal ha meg igen akkor mi van a betonfal másik oldalán ? :D

hát irjatok amit gondoltok


2010. jan. 23. 02:25
 1/5 anonim ***** válasza:
45%

Amikor a fiam 6 éves volt (óvodás) egy földgömböt vettünk, mert érdekelték akkoriban a bolygók...

Na, ennek kapcsán egyik este nekiálltunk a férjemmel és magyaráztuk neki a Földet (hol vagyunk mi a földgolyón), a körülöttünk levő bolygókat, Tejútrendszert, galaxisokat...

A magyarázat során eljutottunk az Univerzumig, hogy az végtelen, sok-sok galaxis van benne...

Kislányom sehogy sem értette, mi is izzadtunk, hogyan is lehet ezt érthető nyelvre lefordítani két ovisnak?!...


Próbáltuk példákon keresztül, hol a férjemnek jutott eszébe valami, hol nekem...


Fiam közben félszemmel nézte a háttérben menő TV műsort is, lehet már kicsit unta is a szöveget, ránk nézett kicsit sajnálkozva : "hát az, hogy az Univerzum végtelen, az azt jelenti, hogy NINCS VÉGE!"...


És részéről le volt zárva a téma! 8-o


Mi csak döbbenten néztünk egymásra, hogy ami szinte még nekünk is alig felfogható, az ennek a pöttöm 6 évesnek töktermészetes!!!...


Utólag jöttünk arra is rá, hogy amikor a Tejutat és a bolygóit magyaráztuk, valahogy az is természetes volt neki, mint aki már tudta ezeket, most csak lecsekkolja, hogy vajon mi is jól tudjuk?...


Még 6,5 évesen kiderült a fiamról, hogy 156-os az IQ-ja.

Ennek immár 12 éve...


=========================


Most azért én is elgondolkodtam a kérdéseden : ha a számok végtelenségének fogalma érthető a számodra, akkor vajon az Univerzum végtelensége miért felfoghatatlan???...


Végtelen, vagyis NINCS VÉGE! :D

2010. jan. 23. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ez mindenki számára felfoghatatlan. Mármint az hogy sosincs vége. Ez tényleg így van, csak az agyunk nem tudja ezt elképzelni.
2010. jan. 23. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Van aki szerint gömb alakú az univerzum. Ennyi erővel a Földet is mondhatod végtelennek, mert ha elindulsz egy irányba, sosem érsz a végére.

Amúgy meg nem tökmindegy? A legközelebbi galaxis is 25000 fényévre van (azaz fénysebességgel is 25000 év mire odaérsz), kit érdekel mekkora az univerzum. Nem is biztos hogy végtelen, mert csak egy részletét tudjuk csak érzékelni. Más dolog az ismert világegyetem és a teljes világegyetem.


Amúgy szerintem meg végtelen is meg nem is.

2010. jan. 23. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
52%

Valahol olvastam hogy kilehet számolni hogy mekkora az univerzum.

Ösrobbanás szórózva a fény sebeségel.

Pl. a fény 300,000 km/s sebeségel "halad". És ennél nincs gyorsabb.

SZóval ha az ösrobbanás 1 perce volt akkor 18,000,000 km-es a világ egyetem. (60* 300.000)

De, hogyha minden irányba ment akkor sokkal nagyobb.

2010. jan. 23. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
én akkor hiszem el, h nincs vége, ha valaki bebizonyítja XD
2010. jan. 23. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!