Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mennyire lehetséges itthon...

Mennyire lehetséges itthon hobbi szinten?

Figyelt kérdés

Az elmúlt időszakban egyre jobban érdekelni kezdtek a fegyverek. Szeretek a természetben lenni, így szívesen tölteném az időt néha lövészettel.

Körbenéztem, nem tudom mennyire helytálló az információ, amit találtam. Szóval, sport vagy vadászklubnál kell jelentkeznem. Értem, hogy lőni itt tudok, de ha tartani szeretnék itthon elzárva egy fegyvert akkor a tartási engedélyt vadászat vagy sport címszó alatt kérvényezhetem?



2014. okt. 10. 21:17
 1/1 kovpet ***** válasza:

Röviden: igen.

Bővebben: nagyon bonyolult, hosszú és drága a folyamat után lesz csak tartási engedélyed, ha lesz. Természetesen csak úgy, a természetben nem lőhetsz akkor sem. Sportfegyverrel csak lőtéren, vadászfegyverrel meg erdőben ugyan, de annak is szigorú szabályai vannak, tehát nem csak kimész és vadászgatsz.

Ha elnézel valamit (ami nem nehéz), minden hiba vagy szabálysértés, ami miatt bevonják az engedélyed vagy bűncselekmény, ami miatt ülsz majd. Tehát nagyon észnél kell lenni.

2014. okt. 18. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!