Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Valaki össze tudná nekem...

Valaki össze tudná nekem foglalni pár mondatban, hogy 1954-ben mi volt itthon?

Figyelt kérdés

Édesanyámnak most lesz a 60. szülinapja és egy meglepi videot készítek neki.

Már összeszedtem, hogy mik történtek itthon és a világban 1954-ben, mert a róla szóló slideshow elé egy 10 perces kis szösszenetet is szeretnék, hogy mik történtek a nagyvilágban annak idején.

Azonban az 54-es magyar helyzetnél most el vagyok akadva.

Már órák óta olvasgatom mindenféle sok-sok oldalas rákosis, nagy imrés, 56 előtti és 45-56 közötti időszakos leírásokat, de én ezek alapján nem igazán tudok egy pár mondatos összefoglalást írni.

Valaki össze tudná nekem foglalni frappánsan, összeszedetten, tömören, de a lényeget tartalmazóan, hogy 1954-ben mi volt itthon, hogy éreztek az emberek, mi érződött a levegőben, a rendszer milyen nyomást gyakorolt az emberekre. Lehetett-e normálisan élni, mi gátolta vagy segítette az embereket, mi hogy volt...

Egy 10-15 mondatos kis tömör, de velős összefoglalóra lenne szükségem.

Köszönöm, ha valaki segít.



2014. okt. 12. 11:27
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!