Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mit jelent a "save the night"...

Mit jelent a "save the night" angol kifejezés?

Figyelt kérdés
Tiszteletem mindenkinek! A kérdés egyértelmű, a háttere pedig az lenne, hogy sok dalszövegben hallottam már ezt a kifejezést, de akárhogy erőlködök, nem tudom lefordítani magyarra értelmesen, pedig az angol tudásom közép- és felsőfok között van. Arra szeretnélek titeket kérni, hogy lehetőleg segítsetek, mert már nagyon zavar a dolog. Előre is köszönöm!
2014. okt. 12. 11:58
 1/5 anonim ***** válasza:

esti mentés

este a mentés

mentés este

2014. okt. 12. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

kivéve az éjszaka. de ez szerintem nem jó hol a save?

tesóm szerintem ez...

2014. okt. 12. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Ez egy kifejezés. Save the day után szabadon.

Szó szerint annyi, hogy "megmenti az éjszakát". Értelmileg meg azt jelenti, hogy az éjszaka valamiért elromlana, rossz hangulatba kerülne mindenki, vagy valami szörnyűség történne, vagy csak bedöglene a buli, akkor jön valakinek egy mentő ötlete / javaslata, és az éjszaka jól fog ettől elsülni, arra mondhatjuk, hogy ő mentette meg az estét / éjszakát.

Talán még magyarul is van értelme.

2014. okt. 12. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Ezekre a megfejtésekre én is gondoltam, de csak azért, hogy biztosítsam, hogy nem buliról vagy ilyesmiről van szó a dalszövegben, ezért bemásolom a refrént és belinkelem a teljes szöveget. A szöveg egy elvesztett szerelemről, vagy nagyon közeli barátról szól (Aki olyan szentimentális, mint én, az ugyanígy nem fogja tudni eldönteni).


"High the mountain we must climb

So far beyond the ocean's tide

We're torn apart but soon we'll all be home.

And our hearts forevermore entwined

We'll save the night we said goodbye,

No matter where you are, You're Not Alone."



[link]

2014. okt. 12. 23:39
 5/5 anonim ***** válasza:

We'll save the night we said goodbye


Igy ebben a szovegben: "emlekezetunkbe vessuk az ejszakat mikor elbucsuztunk

2014. okt. 15. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!