Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Tudtok mondani egy jó ötletet...

Tudtok mondani egy jó ötletet könyvírásra? ( a könyv címére, és a rötrénetére gondoltam)

Figyelt kérdés

2014. okt. 13. 17:13
 1/5 anonim ***** válasza:
Fura, hogy könyvet úgy akarsz írni, hogy se témád, se címed. Megy rendelésre, ha témát adok?
2014. okt. 13. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

témának a szakítás utáni újrakezdést mondanám.

Egy történet egy lányról , aki már nem olyan kicsi 18 körül van ,megtapasztalja a szerelmet , majd a vége szakítás lesz és az az utáni depresszió ,majd az azt követő rendbejövetel ..

Leginkább arra lennék kíváncsi,h a lány h jön rendbe , hogyan lép tovább úgy ,h még mindig szereti a srácot,de tudja h, már reménytelen.

2014. okt. 13. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Csak a cím és a történet? Akkor jó, már azt hittem, a borítót is meg kell terveznünk ;)


Most komolyan: kérdezz meg egy szobrászt vagy zeneszerzőt, körbejárt-e a városban, hogy van egy márványtömbje, mit faragjon belőle vagy hogy dúdoljanak már neki valamit, amit le tudna kottázni? Tudod, minden jobb író a saját ötletét valósítja meg, ez benne a szép és ettől (is) értékes. Ötleteket persze adhatnak a többiek, egy mástól ellesett mondat például belekerülhet egy könyvbe vagy egy versbe, de ennél többet ne várj és ne akarj. Mások jónak tartott regényötletei általában igen gyengék. Nézd meg #2 válaszát (akit nem megbántani akarok ezzel), de az ötlete az egyik legrégebbi klisére épül, amit ember kitalált.


Ha nincs ötleted, inkább várj türelemmel. Előbb-utóbb eszedbe fog jutni valami. Ha meg nem, annak is van üzenete.

2014. okt. 13. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

utolsó válaszoló : ez ,amit írtam a saját tapasztalatomra épül. Megélt esemény,amiatt írtam. Úgyhogy ne te mondd meg,hogy én miért írtam.

A te válaszod sem a leghasznosabb elhiheted,mert ha már egyszer rákattintasz a kérdésre,akkor legalább lehetne ötleted, nem pedig az okítás.Egyesek csak erre mennek az oldalon.

2014. okt. 16. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
55%

"utolsó válaszoló : ez ,amit írtam a saját tapasztalatomra épül. Megélt esemény,amiatt írtam. Úgyhogy ne te mondd meg,hogy én miért írtam."


Nem igazán értem, miről beszélsz. Szó nem esett arról, hogy te MIÉRT írtad, amit írtál.


"A te válaszod sem a leghasznosabb elhiheted,mert ha már egyszer rákattintasz a kérdésre,akkor legalább lehetne ötleted, nem pedig az okítás.Egyesek csak erre mennek az oldalon."


Ezt sem értetted meg, ráadásul csak a rád vonatkozó rész miatt támadsz, mert a válaszom nem szimpatikus. Olvasd el még egyszer, gondolkodj el azon, miért is nonszensz, hogy mások adjanak ötletet már a témához is. Az íróra és történetére más emberek és különböző helyzetek is hatnak, ez nem baj, de ha nincs saját téma és legalább egy történetváz, akkor megette a fene az egészet.


Egyébként volt ötletem, még ha személy szerint te nem is tudsz vele mit kezdeni. Ez pedig az volt, hogy senki se mástól várja a történetet (amit neki magának kell kitalálnia) és a még nem is létező könyv címét. Ha az lett volna a kérdés, hogy X jelenetben, amely erről és erről szól, ezt vagy azt hogyan oldja meg, valószínűleg írtam volna ötleteket, mert más az, ha elakadsz valahol és más az, amikor még az alapötlet sem a tiéd.

2014. okt. 16. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!