Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Llletéktelen személy vette át...

Eveteve kérdése:

Llletéktelen személy vette át a pénzutalványomat. Kihez kell fordulni? A személyt aki átvette azt is feljelenthetem?

Figyelt kérdés
EZ a személy már többször is felvette a leveleimet. Névazonosság miatt a póstás oda viszi előbb.

2014. okt. 20. 14:27
 1/3 anonim válasza:
100%
Ezt nem értem ,mert én is dolgoztam a postán nyári munkáim egyike volt :) és tudom,hogy nem csak a név hanem a cím,és a személyi igazolvány is szükséges egy utalvány átvételéhez.Sőt pénzutalványkor aláírás is szükséges. Tehát aki átvette az utalványod azt feljelentheted bizony mert másnak adta ki magát ami büntetendő is.A postán is tegyél bejelentést.Ők számon fogják kérni a postást ,milxen jogon adta át a küldeményeid.Ez komoly dolog,a postán nagyon komolyan veszik a pénz átadására vonatkozó iratokat.Át sem adhatja a postás ha nincs személyi..arra a névre.Valamint van egy nyomtatvány amit még a hozzátartozóknak is ki kell tölteni(meghatalmazott)ahoz hogy átadható legyen bármi.Én nem hagynám annyiban.A pénzedért a posta felelős, hiszen illetéktelen személynek adta át.
2014. okt. 20. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
értem én m és köszönöm hogy válaszoltál csak azt nem tudom konkrétan milyen okból jelentsem fel mert pl ha megver valaki akkor testi erőszak ugye az ok de ennek mi az ilyen konkrét neve ???
2014. okt. 20. 15:07
 3/3 anonim válasza:

Ha kell a pénzed ne a rendörsègre menj elöször.Postán szolsz hogy mi a panaszod.Feldobod a labdát hogy amennyiben nem kapod meg a pènzed a hivatalos szervekhez fordulsz.Ezzel egyidöben levelet dobj be annak aki átvette vigyázz csak okosan .Tárgyilagosan (a kèsöbbiekben elökerülhet)

Ha a rendõrsègre mèsz ott megmondják mire számithatsz

Sajnos abban nem tudok segíteni ,talán csalás áldozata lettèl nemtudom

2014. okt. 20. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!