Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Ha a paksi atomerőmű felrobban...

Ha a paksi atomerőmű felrobbanna, akkor mekkora területet pusztítana el?

Figyelt kérdés
Tudom hogy nagyon kicsi z esélye annak hogy felrobban, de én még is kíváncsi vagyok rá.
2014. okt. 21. 14:05
 1/8 anonim ***** válasza:
Kicsit, mert lehetetlen, hogy atomrobbanás következzen be. Az meg, ha összedől vagy ilyesmi nem pusztít el mindent, csak sugároz.
2014. okt. 21. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

"Tudom hogy nagyon kicsi z esélye annak hogy felrobban,"


Ahogy írták, 0 az esélye, hogy felrobbanjon, vagyis pontosabban hogy nukleáris robbanás következzen be. Egyszerűen nincs benne olyan anyag, ami ilyet tudna produkálni.


Egyéb baleset, üzemzavar esetén a szennyezett terület nagysága az üzemzavar méretével változna. Fukushima esetén valami 20-30 km-es kör szennyeződött, de nem olyan mértékben, mint a Csernobilnál.

2014. okt. 21. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Mit értesz pusztításon? Reaktorból soha nem lesz atombomba. A mechanikai pusztulás lokális lenne. Lásd pl. Csernobil vagy Fukusima. A nukleáris szennyezés okozta kár akár az egész földre kiterjedő is lehetne.
2014. okt. 21. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
szerintetek mennyire valószínű hogy magyrországon atomrobbanás lesz? én annyira félek ettől. mindig elkpézelem hogy látok egy olyan radioaktív felhőt aztán villanást majd szétporlad minden velem együtt.
2014. okt. 21. 14:43
 5/8 anonim ***** válasza:

Abszolút 0.

Az atombombákban dúsított urán van, az atomreaktorban meg természetes 235-ös.

Magyarországra meg senki nem fog nukleáris bombát pocsékolni xD Hadsereg sincs

2014. okt. 21. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszi! Most egy kicsit nyugodtabban fogok aludni xD
2014. okt. 21. 14:45
 7/8 anonim ***** válasza:

"Az atombombákban dúsított urán van, az atomreaktorban meg természetes 235-ös. "

Azért ez így kicsit erős. Az erőművi fűtőanyagban is fel van dúsítva az U235, igaz itt csak 3-5 % környékére, ellentétben az atomfegyverek 70% fölötti dúsításával.

2014. okt. 21. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

jaj nyugi elsõnek úgy semm a radióaktív felhõt fogsz láttni... hanem egy villanás fogsz látni :D


Remélem megnyugtattak :D


S.T.A.L.K.E.R shadow of csernobil

S.T.A.L.K.E.R call of pritypai

S.T.A.L.K.E.R clear sky

S.T.A L.K.E.R lost alpha


hmmm... sogood :D

2014. okt. 21. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!